Духовність

Висновок вчених: ладан – потужний імуностимулятор!

Ладан не лише розносить приємний запах, а й лікує душевні тривоги та болі, дарує відчуття спокою і захисту. А ще він негативно діє на мікроби у повітрі, воді, організмі. Звідки такі чудодійні секрети у ладану і чому в народі кажуть, що боїться, як чорт ладану?

В Біблії ми знаходимо, що сам Господь навчив готувати благовонне обкурювання. «Візьми собі благовонних речовин: стакті, оніха, халвана духмяного і чистого лівану, усього порівну. І зроби з нього мистецтвом складових обкурювальний склад стертий, чистий, святий».

Чистий ліван – це і є ладан, смола дуже рідкісного дерева Boswellia, яке росте в Аравії. Стакті – це смирна із тираксового дерева (мирра). Халван духмяний – це застиглі гранули молочного соку із рослини сімейства зонтичних, що має болезаспокійливі, спазмолітичні та сечогінні властивості. Оніха – не що інше, як стулка раковини особливого виду молюска, який живе у Червоному морі. Стерті у порошок, вони здавна використовувалися у медицині.

Зібравши разом усі ці компоненти, вчені спробували встановити властивості справжнього біблійного ладану. Результат їх вразив: ладан – потужний імуностимулятор! Тобто, коли священики обкурювали ладаном хворих, дим, уособлював світлі сили, наповнював простір кімнати і вбивав віруси та хвороботворні бактерії. А найдрібніші частинки, потрапляючи через легені в організм, проявляють неймовірний оздоровчий ефект! У димі ладану є речовини, які перемагають стрес, допомагають справитися з нервовим виснаженням, панічними атаками та безсонням.

Аромат ладану укріплює пам’ять. В епоху Середньовіччя вірменський лікар Амірдовлат Амасіаці писав: «Своєю гарячою і сухою природою ладан укріпляє розум і виліковує забутьковатість». Даоси рекомендували ладан як засіб, що продовжує життя. А в монастирях Київській Русі для зміцнення здоров’я здавна пили воду, настояну на ладані. Обкурюючи ладаном, лікували одержимих бісами.

Адже ладан, як і молитва, – більшою мірою ліки для душі, ніж для тіла. Смола, яка при високих температурах вивільняє біокаталізатори, сприяє розширенню свідомості.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *