Цікаво знати

Вага найбільшого восьминога 272 кг!

Найбільший восьминіг за версією книги рекордів Гіннеса дофлейн, який носить ім’я німецького зоолога. Його довжина 9,6 м, маса тіла 272 кг.

Важко повірити, але такий монстр виріс з личинки розміром всього 3-4 мм. Восьминогів дофлейна називають морськими дияволами за їх нарости у вигляді ріжок, розташованих над очима.

Ці восьминоги – любителі холодних вод. Оптимальна температура для них +12 С. Вони віддають перевагу нічному полюванню на риб, ракоподібних і собі подібних головоногих молюсків. Шкіра у дофлейна трохи зморщена, аби злитися з рельєфом коралового рифа чи скелі.

Тихоокеанські восьминоги досить спритні. Не маючи кістяка, спрути легко можуть просочуватися в невеликі отвори. Ще одна особливість головоногих молюсків – це та, що вони можуть обійтися без води кілька годин. Досягнувши величезних розмірів, ці молюски швидко гинуть. Вік восьминогів недовгий – не більше чотирьох років. У гігантів скорочується до двох.

Для дихання восьминоги використовують зябра. У них є три серця. Одне використовується для перекачування крові по тілу, а два потрібні для того, щоб проштовхувати її крізь зябра. У восьминога синя кров. Якщо говорити про рівень розвитку, то вчені порівнюють їх із собаками.

Поверхня шкіри складається з клітин, в яких знаходиться пігмент, здатний за секунду повністю змінити забарвлення. Це відбувається за рахунок особливостей м’язів тягнути ці клітини, в результаті чого пігмент, що міститься в них, блискавично розтікається по всій поверхні шкіри.

Для переміщення вони використовують “реактивний двигун”. У восьминогів немає ні раковини, ні скелета, тіло дуже еластичне і здатне змінювати свою форму. Єдиний твердий орган на його тілі – рот, який схожий на дзьоб папуги і складається з кератину. Завдяки цьому, молюсок, вага якого найчастіше 18 кг, здатний протиснутися в отвір, діаметром 3-4 см.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *