Україна

В мережу злили більше 50 мільйонів персональних даних українців

Ось таке воно життя в смартфоні: 53 мільйони (!) персональних даних українців злито в інтернет! Це гігантська база на десятки мільйонів громадян України. Про це повідомили в Офісі уповноваженого з прав людини Людмили Денисової. Право на приватне життя і захист персональних даних – одне з фундаментальних прав людини – грубо порушене, як і безліч інших конституційних прав.

На одному з веб-сайтів було виявлено ​​злиту гігантську базу даних українців. Всього в ній майже 53 мільйони сторінок. Йдеться про паспортні дані, дату народження, номери телефонів і банківських карт, місце проживання (населений пункт, вулиця, номер будинку і квартири). Офіційна заява в Нацполіцію подана і від правоохоронців чекають найшвидшої реакції, враховуючи той факт, що особиста інформація десятків мільйонів українців все ще знаходиться у відкритому доступі. Хоча якщо у павутину потрапили якісь дані, то прибрати їх звідти практично неможливо.

Кібербезпека – це те, що чекає людство у цифровому майбутньому, коли в одну мить можна втратити усе. Нам зелена влада з пафосом оголосила про “діджіталізацію та цифровізацію”, проте, як бачимо, захист персональних даних цих аматорів мало цікавить.

Масштабний витік особистої інформації був у 2020 році, коли урядом впроваджувався додаток “Дія”, в якому зберігаються дані про ПІБ, місце прописки, водійські права, документи, пов’язані зі здоров’ям. Тоді влада пообіцяла залучити кращих фахівців для убезпечення особистих даних українців. Та, як бачимо, нічого не змінилося.

Підозра найбільше падає на мобільних операторів або банки. В Україні нема стільки населення, отже дані дублюються. Наприклад, у одного громадянина може бути певна кількість телефонних номерів або банківських рахунків. Звинувачувати можна кого завгодно, та проблема в тому, що вся ця діджатілізація та цифровізація – це троянський кінь, який запускають у наше майбутнє життя. Довіряти після такого новітнім технологіям можуть лише ті, хто живе розумом маніпуляцій та пропаганди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *