Цікаво знати

Унікальне містечко на Алясці з одним 14-поверховим будинком!

На Алясці у затишному і гарному місці є маленьке містечко з одним 14-поверховим будинком, в якому проживає все його населення – 206 чоловік! Історія його надзвичайна і дуже цікава.

Містечко Віттієр (Whittier) розкинулося на північному сході півострова Аляска у США серед гірських вершин, дикого лісу, водоспадів та льодовиків. З’явилося воно у повоєнний час, коли тут, у глибоководній бухті, розташували військово-морську базу, яка ніколи не замерзає. Сухопутного зв’язку з цим місцем на той час не було, військові добиралися сюди лише на кораблях або катерах. Тому згодом прорубали 3-кілометровий тунель, в якому проклали не лише автомобільну дорогу, а й залізничне полотно. Завдяки цьому в такий відокремлений куточок первозданної природи потягнулися люди, які працювали в порту або обслуговували військову базу.

У жителів більше човнів та катерів, ніж автівок

Так і розрослася інфраструктура, з’явилися школа та лікарня, перукарні та клуб, не кажучи про магазини та кафе, адже не лише військові кораблі заходили у побудований порт, а й величезні вантажні лайнери. Після переселення цивільного населення в цей регіон для обслуговуючого персоналу влада збудувала простенькі будиночки, а ось для військових звели не лише корпуси військового призначення, а й 14-поверхову будівлю Begich Towers. Єдину будівлю такої висотності в цілому штаті спроектував інженер-архітектор Ентон Андерсен. Свою назву Begich Towers будинок отримав на честь конгресмена від Аляски Ніка Бегіча, який загинув у авіакатастрофі.

Це була не звичайна будівля, а ціле місто зі своєю налагодженою інфраструктурою, що забезпечувала потреби військових. Крім житлових приміщень у ньому організували комендатуру, медсанчастину, їдальню, спортзали, зони відпочинку, пральню, бібліотеку і навіть церкву.

Сюди інколи заходять навіть лайнери

Навесні 1964 року під час великого землетрусу, найсильнішого в історії США, який призвів до цунамі та зсувів, майже все містечко перетворилося на руїни. 13 чоловік загинуло. І навіть 14-поверхова будівля була пошкоджена, але військові інженери змогли у найкоротші терміни її відновити. Після такої природньої катастрофи керівництво країни вирішило забрати звідси базу, тому військові незабаром залишили бухту. А от люди, які працювали в порту, та й обслуговуючий персонал все одно залишилися. Вони перебралися в єдиний уцілілий будинок на якийсь час, щоб дочекатися відновлення свого житла. Та влада не поспішала з відбудовою, а тим часом мешканцям дуже сподобався їхній будинок-місто, адже в ньому все настільки розумно сплановано і облаштовано, що їм нікуди не захотілося переїжджати.

Не дивно, враховуючи розвинену інфраструктуру всередині будівлі, жителі цього унікального містечка тепер залишають затишне приміщення лише коли дорослі йдуть на роботу, а діти – до школи або погуляти на свіжому повітрі. Причому в зимову холоднечу дітлахам не треба брести по величезних кучугурах – до їхньої школи прокладено тунель. Все необхідне під дахом єдиного на все місто будинку.

Житлова квартира

Деякі приміщення були переобладнані і тепер тут можна відвідати не тільки лікаря або взяти почитати книгу, але й сходити в салон краси, купити модні речі чи продукти харчування. Комендатура виконує роботу поліцейських, поштового відділення та офісу мера. Спортзали переобладнані у фітнес-центри та дитячі ігрові зони, церква залишилася незмінною.

Однак жити у Віттієрі так само непросто, як і раніше, адже взимку містечко завалює снігом, а влітку не дають спокою постійні дощі. До всього цього люди не бачать сонце з листопада до лютого і з роботою теж є проблеми. Проте жителі не нарікають й не скаржаться і залишати свій єдиний будинок не збираються. Причому знайшлися вельми підприємливі, які свої апартаменти здають туристам і проводять нелегально екскурсії по будинку (хоча це заборонено) та території дивного міста й мальовничих околицях, влаштовуючи навіть різні тури. Дехто їздить через тунель на роботу в Анкорідж за 105 км, хоча проїзд в один бік недешевий – 12 доларів.

На особистому сайті Джейн, яка зробила з кількох квартир міні-готель, є не лише номер “люкс”, а й президентський.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *