Цікаво знати

Церква Хадльгрімскіркья – одна з найяскравіших пам’яток Рейк’явіка

Хадльгрімскіркья – незвичайна будівля, яка вражає своєю монументальністю. Це одна з найвищих споруд в Ісландії і найвища у Рекявіку, яку видно практично з будь-якої точки столиці.

Башта церкви – це і оглядовий майданчик, де можна отримати купу емоцій від краси Рейк’явіка з висоти пташиного польоту. Вигляд цієї церкви справді незвичайний, який дивує нібито скупченням сталагмітів, нагадує вулканічну лаву чи водоспад Свартифосс з його чорними базальтовими колонами.

Хадльгрімскіркья побудована за проектом відомого ісландського архітектора Гвюдйоуна Самуельссона. Будівництво церкви затягнулося та тривало 41 рік від 1945 до 1986 року. Висота церкви – 74,5 метри. Згідно з початковим планом архітектора вона мала бути меншою, проте пізніше ісландська церква внесла свої корективи в будівництво: Хадльгрімскірк’я мала бути вищою, ніж католицька церква Ландакоцкірк’я.

Крім зовнішнього вигляду Хадльгрімскіркья вражеє й своїм приголомшливим органом, створеним німецьким майстром Йоганнесом Клаусом. Цей механічний орган у церкві Хадльгрімскіркья – найбільший в Ісландії і сягає 15 метрів у висоту та важить 25 тонн! У ньому налічується понад 5250 трубок, завдяки таким величезним розмірам він справляє неповторне враження на слухачів, а органна музика захоплює своєю чистотою та красою.

Не дивно, що в органному залі обладнано сучасну студію звукозапису, тому багато відомих органістів використовували у своїх записах звуки саме цього органу. Крістофер Херрік, відомий англійський музикант-органіст, – один із них.

Перед церквою Хадльгрімскіркья знаходиться пам’ятник Лейфуру Еріксону Щасливому, відомому скандинавському мореплавцю, який, за переказами, першим відвідав Америку, ще задовго до Колумба. Пам’ятник є подарунком США на вшанування тисячоліття альтинга – ісландського парламенту.

Варто згадати, що церкву Хадльгрімскіркья названо на честь ісландського поета та духовного лідера Хадльгримюра П’єтурссона, автора книги “Пристрасні гімни”.

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *