Світ

Сильні світу цього зібралися у Глазго на COP26, аби домовитися як зупинити економіку

Уся увага ЗМІ, і не лише, зараз прикута до Конференції по зміні клімату COP26 в рамках ООН, яка розпочалася у шотландському місті Глазго (31 жовтня – 12 листопада). Організатори, Великобританія та Італія, поставили завдання провести роботу зі всіма учасниками для підвищення кліматичних амбіцій, стійкості та зниження викидів CO2.

Принц Чарльз з Каммілою забруднюють повітря більше у 40 разів, ніж один британець!

Фактично це продовження Паризького договору, який був підписаний 2015 року. У своєму нещодавньому звіті Робочої групи перша Міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) підрахувала, що обмеження зростання середньої глобальної температури до 1,5°C потребує скорочення викидів CO2 на 45 відсотків до 2030 року. Проте очікування тих, хто ініціює такий курс, не виправдовуються.

Для обивателя такі ініціативи видаються надто позитивними та оптимістичними: аякже світова еліта вирішила рятувати нашу планету. Проте уся ця метушня навколо “потепління” не що інше, як черговий сценарій, за яким пропонується катастрофічне скорочення виробництва і спад економіки. А отже скорочення робочих місць, що призведе до масштабного безробіття. І якщо хтось обіцяє нові робочі місця, то їх буде небагато, адже майбутні виробничі процеси націлені на максимальне задіяння штучного інтелекту. А ще перехід на штучні продукти, особливо м’ясні. Екосистеми – це не про природоохорону.

Світова еліта працює за однаковим сценарієм: спочатку створює проблему, як це відбулося з «модним вірусом», а потім оголошує боротьбу з нею – це один із найбільш поширених маніпулятивних заходів. Адже своє майбутнє вона бачать “стабільним” без будь-яких стресів, які створює їм населення, яке щораз більше вимагає ділитися великим пирогом. А для цього треба налякати його до такого стану, аби можна було “рятувати як здоров’я, так і Землю”, отримавши контроль над одними й другим. Тому не дивно, що Шваб заявив: “Щоб покласти кінець пандемії, потрібно створити мережу цифрового контролю”. Створити проблеми з кліматом при сучасних технологіях – уже не складає проблем, що вони успішно й роблять. Пожежі, затоплення вже стали частиною цього “потепління”.

Тож не дивно, що принц Чарльз у своєму вітальному слові закликав діяти радикально, аби досягти поставлених цілей у рятуванні клімату і використати цей шанс, перейшовши від слів до реальних справ. Однак він не озвучив аналіз, проведений сайтом порівняння енергоспоживання Eco Experts, що у 2019 році вуглецевий слід його та дружини Камілли становив понад 432 тони вуглекислого газу (CO2), в основному через використання приватних літаків. Для порівняння середній британець викидає близько 10 тон CO2 на рік. Ну і прикиньте, скільки цих “боротьбістів” користується саме приватними літаками!

А ще ініціатори, тепер уже “кліматичної пандемії”, забувають про той факт, що викопне паливо, як і раніше, становить 80 відсотків світової енергії, як це було, коли шість років тому уряди з великою помпою підписали Паризьку кліматичну угоду на COP21.

Путін та Цзіньпін проігнорували кліматичну конференцію

Не дивно, що цю Конференцію проігнорували як президент Росії Володимир Путін, так і Голова КНР Сі Цзіньпін. Не зацікавила вона і Саудівську Аравію та Туреччину. І це, направду, радує. Бо на фоні запланованого скорочення виробництва й перехід на зелену енергетику, «модний вірус» видаватиметься такою собі дитячою забавою.

Якщо обидва глави цих потужних держав активно під’єдналися до вірусної пандемії задля можливості встановлення тотального цифрового контролю над населенням, то радикально вбивати економіку вони не готові. Тим паче, що Путін практично живе за рахунок видобутку нафти та газу, а Китай від вугільної енергетики. Вугілля, на яке припадає 30 відсотків світових викидів CO2, дешеве і його багато в таких країнах, як Індія та Китай. Хоча 21 країна зобов’язалася відмовитися від вугільної енергетики, майже всі вони знаходяться в Європі, і на них припадає лише близько 5 відсотків світових вугільних електростанцій. Китай пообіцяв припинити будівництво нових вугільних електростанцій за кордоном, при цьому виробляючи у себе більше половини світової вугільної енергії.

Основу економіки Саудівської Аравії складає експорт нафти. Запаси сирої нафти там оцінюються у 57 млрд доларів, а це 16 відсотків від світових енергоносіїв (179 країн). Тому зрозуміла і їхня відсутність.

Королева Єлизавета ІІ невдоволена таким нехтуванням задуманого проекту, роздратовано заявила, що “вони говорять, але цього не роблять”.

Ну, а Джо Байден геть звинуватив Росію та Китай в тому, що вони не проявили жодних зобов’язань по боротьбі зі зміною клімату, хоча Китай та Росія виробляють майже 32 відсотки світових викидів (Китай – 28, а Росія – 5). А їхня відсутність може дуже загальмувати процес по скороченню викидів.

Крім прем’єр-міністра Англії Бориса Джонсона, на цьому черговому збіговиську ООН, яка уже відверто працює на транскорпорації та грошових господарів, виступлять прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Індії Нарендра Моді.

Обговорюватимуть зокрема на Конференції й тему вуглецевого податку, який має стимулювати та координувати зусилля щодо скорочення викидів. Хоча ідея податку на викиди вуглецю залишається політичною анафемою у Сполучених Штатах. Натомість президент Джо Байден просуватиме набір заходів, таких як перехід на електромобілі та припинення розробки викопного палива, які в основному є хорошими ідеями, але разом вони набагато дорожчі та менш ефективні, ніж податок на викиди вуглецю. Наприклад, замість зосередитися лише на розробці електромобілів, центр просуватиме кліматичні інновації, які передусім кидають виклик потребам в автомобілях. Будуть вивчатися варіанти проектування компактних міст, пов’язаних із громадським транспортом із низьким рівнем викидів вуглецю, що знизить потребу в приватних авто. Також розроблятимуться рішення, які замінили б поїздки за продуктами або послугами так само, як покупки в Інтернеті замінюють поїздки до магазинів.

Облесливі виступи з високих трибун, де заявляють, що усі проекти заради нашого світлого майбутнього, виглядають досить звабливо, однак, як показує практика, всі вони лише ускладнюють наше життя.

А стосовно того, що зелена енергетика зменшить викиди – це теж чергова афера, доведена вченими. Але то вже інша тема.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *