Цікаво знати

Скельне місто Адршпах – ізюминка Чехії

Скельне місто Адршпах та Теплицькі скелі – неймовірне місце в Чехії, майже на кордоні з Польщею у Судетах.

Адршпашсько-Теплицькі скелі, як їх ще називають – справжнє диво природи, що складається з химерних обрисів гір по сусідству з каньйонами та гірськими озерами. Потрапивши сюди, неможливо позбутися враження, що опинився на зйомках фантастичного фільму, де роль природних декорацій виконують темний ліс та недоступні ущелини.

Розповідають, що мільйони років тому в цих місцях хлюпалося неглибоке і тепле море, дно якого з часом почало накопичувати пісок, крейду та інші породи. Коли вода відступила, під впливом дощу та снігу неорганічні речовини вимило. Таким чином, цей природний комплекс є нічим іншим, як витвором природи.

Довгий час про скельне місто Адршпах практично нічого не було відомо. За винятком того, що старослов’янські племена, які були навколо, у разі небезпеки ховалися саме у цих скелях. Стародавні люди, які були язичниками, навіть поклонялися деяким горам, як богам, вірячи, що вони наділені потойбічною силою.

Згодом ці місця почали притягувати до себе все більше і більше  туристів. Особливо тут багато тих, хто любить активний відпочинок та екстремальні види спорту. У заповіднику великою популярністю користується скелелазіння. Для шанувальників альпінізму прокладено безліч тренувальних маршрутів. Та якщо у туристів-екстремалів відсутня спеціальна ліцензія, доступ до цих маршрутів для них закритий.

Дістатися сюди можна з Праги, подолавши 170 кілометрів. Зручно доїхати і з польського Вроцлава – 110км, менше двох годин за часом.

Зупинитись неподалік Скельного Міста можна у Теплиці-над-Метуї – це невелике селище в дуже мальовничій місцевості на березі річки, де є гарні готелі, недорогий кемпінг з будиночками, кілька магазинів, ресторанчики та кафе. З Теплиці-над-Метуї також починається кілька красивих маршрутів Теплицьких скель, а якщо ви не боїтеся більш тривалих прогулянок, то звідси цілком реально дістатися за день в Адршпах, все там подивитися і повернутися.

Хто готовий до спартанських умов, кемпінг Кам’янець саме для цього (від його воріт починається один з піших маршрутів). У кемпінгу є двосхилі будиночки без опалення, зате з 4 ліжками. Можна приїхати зі своїм спальником, а можна за додаткову оплату взяти постільну білизну. Є відкрита кухня, а також душі та туалети. Як у будь-якому кемпінгу можна зупинитися з наметом.

Маршрут зазвичай поділяють на 4 частини: Скальне передмістя з озером, Скальне місто, Мале висотне озерце та новий маршрут, який дозволяє повернутися не тим самим шляхом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *