Цікаво знати

Село Бібері – найкрасивіше в Англії

Бібері село (називають і містечком) в англійському графстві Глостершир. Воно знаходиться на річці Колн, притоці Темзи. Це головне місце для туристів, які захоплюються традиційними старовинними селами. Бібері вражає своїми краєвидами та архітектурою.

У книзі “Страшного суду” (1086), звіті про обстеження, проведеному при Вільгельмі Завойовнику, воно назване Бехебері, і записано, що землі та церква в Бібері належали пріорату Святої Марії у Вустері, від якого вони перейшли в 1130 до абатства Осні. Абатство утримувало його до свого розпуску в 1540 році.

Тутешня англіканська церква Святої Марії належить до пізньої саксонської архітектури. На її південній стіні є ранній канонічний сонячний годинник. Поруч із церквою знаходиться сільська початкова школа, збудована у 1850-их роках. У 2015 році в школі у двох класах навчалося 43 учні (важлива інформація для наших “реформаиорів-оптимізаторів”). На Арлінгтонському боці села знаходиться Арлінгтонська баптистська церква, де парафіяни збираються з 1740-их років.

Саме село Бібері розташоване на східному березі, налічуючи майже 40 будинків та підприємств, з яких два – готелі.

Художник і ремісник XIX століття Вільям Морріс, відвідавши Бібері, сказав, що це “найкрасивіше село в Англії”. Мальовничі котеджі Арлінгтон-Роу, яке розмістилося на західному березі, були побудовані ще у 1380 році як монастирські склади для вовни. У XVII столітті їх перетворили на котеджі для ткачів. Виготовлену ​​там тканину відправляли на Арлінгтонську фабрику. Арлінгтон-роу – найпопулярніша пам’ятка для відвідувачів. Особливою увагою вона користувалася у Королівського коледжу мистецтв, який використовув її для зйомок фільмів та телепередач. Донині ця частина Бірбері захоплює туристів саме цими кам’яними котеджами медового кольору. Найбільшим будинком у селі є Бібери-корт, побудований 1633 року в якобінському стилі. У цій будівлі, яка була готелем, колись жив лорд Шерборн.

До 1980-их років в одній з будівель розміщувався музей Арлінгтонського млина з колекцією старовинного одягу, пізніше його перенсли, а млин перейшов в приватну резиденцію.

Бібері особливо часто відвідують японські туристи. Це пояснюють тим, що імператор Хірохіто зупинявся в селі під час свого європейського турне.

Перший у світі клуб скачок, теж був створений у 1681 році в цьому селі, де проводилися змагання до початку XX століття.

Здається, що час у цьому дивовижному англійському селі завмер сотні років тому, ритм життя залишився неспішним. Окрім прогулянок, відпочиваючі можуть відвідати старовинну форелеву ферму, засновану в 1902 році, яка знаходиться за 300 метрів від села. Щорічно тут запускають майже шість мільйонів форелевої ікри. При бажанні відвідувачі можуть самі піймати собі на обід форель або замовити в ресторані.

Крім того, в Бібері працює кілька чудових пекарень, наповнюючи село ароматом свіжоспеченого хліба.

І важливо те, що до туристів місцеві жителі ставляться доброзичливо.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *