Світ

“Переваги голоду у світі” – про це пишуть в ООН!

Ця стаття була розміщена на сайті ООН 26 квітня 2022 року. В певний час вона зникла і ось знову появилася в архіві. Подаю її дослівно. (https://web.archive.org/web/20211128214718/https://www.un.org/en/chronicle/article/benefits-world-hunger)

Її автор – Джордж Кент, професор кафедри політології Гавайського університету. Він займається питаннями прав людини, міжнародних відносин, миру, розвитку та охорони навколишнього середовища, приділяючи особливу увагу питанням харчування та дітей. Він написав кілька книг, остання з яких – “Свобода від потреби: право людини на достатнє харчування”.

Іноді ми говоримо про голод у світі так, ніби це лихо, якого ми хочемо позбутися, порівнюючи його з чумою або СНІДом. Але цей наївний погляд заважає нам розібратися, що викликає і підтримує голод. Голод має велике позитивне значення для багатьох людей. Справді, це має фундаментальне значення для функціонування світової економіки. Голодні люди – найпродуктивніші люди, особливо там, де є потреба у ручній праці.

Ми в розвинених країнах іноді бачимо бідних людей на узбіччі дороги, що тримають таблички з написом “Працюватиму за їжу”. Насправді більшість людей працюють за їжу. Головним чином тому, що люди потребують їжі, щоб вижити, старанно працюють, або виробляючи продукти для себе на рівні прожиткового мінімуму, або продаючи свої послуги іншим в обмін на гроші.

Що ще важливіше, чи багато хто з нас продавав свої послуги так дешево, якби не загроза голоду? Коли ми продаємо наші послуги дешево, ми збагачуємо інших, тих, хто володіє фабриками, машинами та землями, і, зрештою, володіє людьми, які на них працюють. Для тих, хто залежить від наявності дешевої робочої сили, голод є основою їхнього багатства.

Загальна думка полягає в тому, що голод викликаний низькооплачуваною роботою. Наприклад, в одній статті повідомляється  “Раби етанолу в Бразилії: 200 000 мігрантів-цукрорізів, які підтримують бум відновлюваних джерел енергії”. Хто б налагодив масове виробництво біопалива в Бразилії, якби не знав, що там тисячі голодних людей, які досить зневірилися, щоб погодитися на жахливу роботу, яку їм запропонують? Хто став би будувати якусь фабрику, якби не знав, що багато людей зможе знайти роботу з низькою оплатою праці?

Більшість літератури про голод розповідає про те, як важливо забезпечити хороше харчування людей, щоб вони могли бути більш продуктивними. Це нісенітниця. Ніхто не працює більше, ніж голодні люди. Так, люди, які добре харчуються, мають більшу здатність до продуктивної фізичної активності, але люди, що добре харчуються, набагато менш охоче виконують цю роботу.

Неурядова організація Free the Slaves визначає рабів як людей, яким не дозволяється йти зі своєї роботи. За його оцінками, у світі налічується близько 27 мільйонів рабів, включаючи тих, хто буквально замкнений у робочих приміщеннях як підневільні працівники в Південній Азії. Однак вони не включають тих людей, яких можна було б назвати рабами голоду, тобто тих, хто може вільно піти зі своєї роботи, але їм більше нема куди йти. Можливо, більшість працюючих людей – раби голоду?

Для тих з нас, хто знаходиться на верхніх щаблях соціальних сходів, припинення голоду в усьому світі було б катастрофою. Якби у світі не було голоду, хто б орав поля? Хто збиратиме наші овочі? Хто працюватиме на рендерингових заводах? Хто чиститиме наші туалети? Нам довелося б самим добувати собі їжу та чистити власні туалети. Не дивно, що люди вищого класу не поспішають вирішувати проблеми голоду. Для багатьох із нас голод – це не проблема, а перевага.

Від автора. Тепер нарешті має дійти навіть до найтупіших, для чого вам організували пландемії, локдауни і чому вас так заповзято «лікують» аж до позбавлення роботи! Чому так борються з потеплінням, яке самі організовують, щоб спалити поля, логістичні центри та склади з продуктами, затопити ваші домівки (благо кліматична зброя не гірша надзвукових ракет)! Невже після цього хтось повірить, що ООН турбує голод в Африці, коли вони наполегливо вимагають наше зерно аж до того, щоб вести перемовини з терористом номер один у світі!?

Вони й оголосили “повне обнулення” задля того, аби довести наше життя до жебрацтва! Через свою нікчемну структурку ВООЗ намагаються перетворити людей у безмовних рабів зі шматою в роті! Переконана, що навіть війна – це справа “грошових мішків”! Тим більше, ми бачимо реакцію ООН на геноцид і вбивства в Україні – Росія досі член Ради безпеки!  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *