Духовність

Паїсій Святогорець про сучасні часи і силу молитви

Здається, нарешті ми зрозуміли, що кожному поколінню, як і кожному з нас, даються випробування. І щораз вони все важчі. Інша справа, як ми до них ставимося, чи вистачає мудрості і розважливості, аби їх зрозуміти і витримати. Розумний був той чоловік, який сказав: «Завжди так не буде». А де брати ту силу духу і мудрість, аби їх витримати? Про це краще знають святі отці. Сучасне життя Паїсій Святогорець, який відійшов з цього світу ще 1994 року, прирівняв до стану бойової готовності, а найкращою зброєю визнав молитву.

«Не забувайте про те, що ми переживаємо тяжкі часи, і про те, що необхідно багато молитви. Пам’ятайте ту велику потребу, яку відчувають зараз люди, пам’ятайте про ту велику ретельність до молитви, яку вимагає від нас Бог. Моліться за це загальне божевілля, що захопило увесь світ, моліться за те, щоб Христос пожалів Своє творіння, тому що воно наближається до катастрофи. Хай він божественним способом втрутиться в цю божевільну епоху, яку ми переживаємо, тому що світ ведуть у смуту, у божевілля, у глухий кут.

…Молитвою ми повинні допомогти усьому світові, щоб диявол не міг творити, що йому заманеться. Диявол домігся зараз якихось прав. Бог не те, щоб дозволяє йому робити все, що захочеться, просто Він не хоче порушувати свободу волі. Тому нам потрібно допомогти світові молитвою. Якщо комусь боляче за те, що панує зараз у світі, якщо хтось молиться за це, то люди отримують допомогу, і при цьому свобода їхньої волі залишається непорушною…

…Одна добра, сердечна молитва має силу більшу, ніж тисячі слів, коли слова не доходять до іншого. Про мене кажуть, що я допомагаю людям, які до мене приходять. Але своїм справжнім приношенням світові я вважаю ті півтори години протягом яких читаю Псалми. На все інше я дивлюся як на розвагу: прийдуть нещасні, виговорять мені (до нього йшли сотні людей щоденно і отримували велику допомогу – авт.) свій біль, ну, дам їм якусь пораду. Тому я не вважаю це своїм власним привнесенням: людям допомагає молитва. Якби я міг віддати молитві увесь свій час, то допомагав би світові більше. Припустимо, за день я прийму двісті осіб з їхніми стражданнями. Але хіба у світі страждають лише двісті людей? Не зустрівшись з кимось одним і за цей час помолившись за увесь світ, я зустрічаюсь з усім світом. А тому я кажу людям: «Я хочу розмовляти з Богом про вас, а не з вами про Бога. Так краще для вас, але ви мене не розумієте».

Не будемо в ці тяжкі роки недбайливо ставитися до молитви. Молитва – це безпека. Молитва – це зв’язок з Богом. Пам’ятаєте, що пише авва Ісак? «Бог запитає з нас відповіді не за те, що ми не здійснювали молитву, але за те, що ми не мали зв’язку із Христом, і нас обдурив диявол».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *