Здоров'я

Оптимісти значно рідше відвідують лікарів, ніж злі та песимісти!

Така теза вже давно озвучена багатьма вченими. А нещодавно її підтвердила група швейцарських дослідників під керівництвом Пітера Брюггера.

Контролюйте те, що говорите

Вчені провели цікавий експеримент. Набрали групу оптимістів та песимістів і зробили їм щеплення від грипу. Через місяць виявилося, що у песимістів антитіл виробляється значно менше, ніж у оптимістів. А через три місяці 70 відсотків “нитиків” таки захворіли грипом. А серед веселих вірус підхопило лише 30 відсотків. Робіть висновки: хто дуже боїться вірусів та хвороб, рятуючись від них усіма методами, найчастіше й хворіють.

Останнім часом більшість лікарів приходять до висновку, що джерелом найстрашніших хвороб, включаючи й онкологічні, є наші образи, які ми накопичуємо й виношуємо роками. Одні незадоволені долею чи своїм життям, інші – подругою, хтось – братом чи сестрою, а ще інші – дітьми або батьками. Ображена людина постійно пам’ятає про те, що їй сказали, думками веде з “ворогами” неприємний діалог. А неприємну ситуацію знову і знову прокручує у голові, формуючи енергетичний канал, яким відходять життєві сили.

Тож не дивно, що злопам’ятні та агресивні люди, які накопичують образи і не прощають їх, хворіють частіше і живуть менше. Тому не перетворюйтеся  у клубок зла та негативу. Ваша негативна енергетика буде притягувати нові образи.

Як розірвати порочне коло? Перестаньте “дутися”, простіть усіх і все, простіть і себе за все. Розпочинайте день з посмішки, робіть людям добро і думайте про них лише добре. Вчіться радіти життю і розвивати в собі позитивні думки. Вони будуть притягувати у ваше життя добро і робити енергетику навколо гармонійною. Тоді від ваших хвороб не залишиться і сліду.

Кажуть, що слово не горобець, проте як часто ми не задумуємося над тим, що говоримо. Інколи жартома виголошуємо страшні речі, не розуміючи, що вони можуть вплинути на наше здоров’я. В одної жінки чоловік дуже пив, в емоційному стані вона не раз йому казала: “Бачити тебе не можу”. В результаті за декілька років практично втратила зір. Лікування виявилося марним. Тому викиньте зі свого лексикону фрази подібні до “не чути б тебе ніколи” – це сигнал організму стосовно глухоти.

Думаю, ви не раз чули, особливо за столом, “моя хвора печінка цього не витримає”. Сказано ніби між іншим, коли йдеться про велику кількість їжі та випивки, а тим самим програмуєте печінку на хворобу. Чим частіше такі фрази повторюватимете, тим швидше відчуєте проблеми.

Щось дуже злякавшись, часто емоційно наголошуємо, що “мало не отримали розрив серця” чи “чуть інсульт не прихватив”. Повірте, це не прості фрази, а установки на те, що стресова ситуація може закінчитися для вас інфарктом або інсультом.

Будьте уважні до того, що говорите, уникайте фраз “сидить у печінках”, “з розуму сходжу”, “боляче дивитися”, “хоч у могилу ляж” і т. д. Не лихословте, не говоріть людям гадості і не закидайте “шпильки”, не матюкайтеся, не зривайтеся на крик – все це призводить до різних хвороб і горла в тому числі. Чим більше будете сваритися і говорити погане людям, тим важче протікатимуть хвороби

Який характер, такі хвороби

До речі, хвороби, на думку медиків, напряму залежать від характеру людини та її стилю життя. Люди, які постійно гризуть себе, що вибрали неправильний шлях, не ту професію, не реалізували себе, мають хворі ноги. Проблеми з очима виникають у тих, хто завжди незадоволений собою та оточуючим світом, усе бачить у похмурому вигляді і постійно тривожиться за майбутнє. Люди із заниженою самооцінкою, які дуже бояться змін, як правило, мають проблеми з легенями та респіраторною системою. Гастрит – у людей неспокійних, невпевнених у собі, хто хвилюється та нервує і втрачає сон через будь-яку дурницю. Судоми – це теж недуга боязких людей, які постійно живуть у напруженні та страхові перед майбутнім. Люди злі та агресивні, запальні часто страждають бронхіальною астмою. Недарма в народі кажуть: “Від злості аж важко було дихати”. Агресивні та чистолюбиві і ті, хто прагне кругом бути першим та сильно хвилюється через невдачі, схильні до хвороб серця і судин. За даними Колумбійського університету, головна роль у виникненні хвороб серця – гнів та дратівливість.

Виразки шлунка та дванадцятипалої кишки в декілька разів частіше в людей емоційних, дратівливих, гостро реагуючих навіть на дрібні неприємності. Досвідчені спеціалісти виявляють “виразників” за поведінкою, а точніше за підвищеною нервозністю. Ті, хто не вміє прощати образи, а також дратівливі, злі страждають хворобами печінки і жовчогінних шляхів. Вираз “жовчна людина” саме про таких.

Запальні, вперті, наполегливі і легко збуджувані люди страждають від гіпертонії. У лікарів навіть є термін “гіпертонічний характер”, за яким виявляють запальну, вперту людину, яка любить усіх повчати. Люди, нетерпимі до чужої думки та чужих помилок, страждають часто мігренню. Крім того, для них характерний високий рівень претензій та образ. Вони хвилюються з будь-якого приводу та легко впадають в депресію. Балакучі, легко збуджувані, у кого настрій змінюється кожні півгодини, страждають цукровим діабетом.

Чи можливо стати оптимістом?

Потрапивши у неприємну ситуацію, уявіть на хвилину, що у даному випадку зробила б чи відчула б найщасливіша людина і вам одразу стане краще. Частіше згадуйте людей, які вас любили і люблять, і розмовляйте з ними подумки, а не з тими, хто вас образив.

У традиційній психології вважається, що джерелом наших душевних проблем є дитячі травми. Казати так – означає судити дуже спрощено. Психологічні травми переживає абсолютно кожна людина. Лише у вроджених оптимістів психіка влаштована так, що все погане відкидає автоматично, а песимісти все пам’ятають,  накопичуючи вантаж невдач і непрощених образ. Щоб звільнитися від них, психологи придумали цікаву методику: якщо пригадали щось погане, одразу відкидайте внутрішній монолог, не даючи йому розвиватися. Переключіть увагу, можете включити музику, подивится фільм, з кимось зустрітися. Кожен зрив відмічайте “галочкою”. До кінця дня підрахуйте “галочки” – свої похмурі думки – і постарайтеся наступного дня зменшити їхню кількість.

Чітко усвідомте, що ви у змозі взяти під контроль важкі, неприємні думки. Дослідження психологів показали, що напрацювання нового мислення відбувається протягом місяця. Наберіться терпіння і результат не змусить себе чекати.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *