Цікаво знати

Не все те погано, що може бути ще гірше…

В одного африканського короля був близький друг, який у будь-якій ситуації мав звичку казати: «Це добре!» Одного разу на полюванні друг зазвичай заряджав рушницю, але, напевно, зробив щось неправильно: коли король взяв у руки зброю і спустив курок, у нього відірвало великий палець. Друг як завжди сказав: «Це добре!» На що король відповів: «Ні, це не добре!» – і наказав відправити його у тюрму.

Через рік, коли король знову полював у джунглях, раптом на нього накинулося озброєне дике плем’я, забравши у полон із свитою. Привівши полонених в поселення, канібали наносили купу дров, зв’язали королю руки, приготувавши його до жертвенного заклання. Але тут вони помітили, що у короля немає великого пальця на руці. Через свою забобонність ніколи не їли тих, хто мав на тілі якийсь дефект. Вони його розв’язали і відпустили.

Повернувшись додому, король пригадав той випадок, коли втратив палець, і відчув докори совісті за своє ставлення до товариша. Він одразу пішов у тюрму, щоб поговорити з ним.

– Ти був правий, – сказав король, – це було добре, що я залишився без пальця, – і він розповів усе, що з ним відбулося, і закінчив свою розповідь – Я дуже шкодую, що посадив тебе у тюрму, з мого боку це було дуже погано.

– Ні, – сказав його друг, – це добре!

– Що ти говориш? Хіба добре, що я посадив свого товариша на цілий рік в тюрму?

– Якби я не був у тюрмі, то був би там разом з тобою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *