Світ

Натуральне м’ясо стане розкішшю і дешева курка підходить до свого кінця, а взамін – сарана та хробаки

“Перезавантаження” чи то “обнулення”, яке розпочалося минулого року разом з пандемією – це шанс для утвердження нового світового порядку. Про це нам сповістили минулого року представники світової “еліти”, які вважають це чудовою можливістю фундаментально змінити світову економіку відповідно до їхніх цінностей. І одночасно почала просуватися тема “потепління”…

Тварини, як і люди, виділяють багато вуглецю

Радикальні зміни економічної системи, як однієї з їхніх головних цілей, полягають в тому, аби будь-які продукти, які “шкідливі для довкілля”, коштували дорого. Тобто все те, що приводить до великих викидів вуглецю, треба покарати. Це погана новина для любителів м’яса, адже його виробництво вважається особливо “шкідливим” для нашої планети.

Думаю, вже всі помітили, що ціни на м’ясо (сало теж) досить агресивно зростають, як і усе зрештою теж. Джейс Валер, генеральний директор Danish Crown – провідного виробника м’яса, сказав, що яловичина стане предметом розкоші, як шампанське, через негативний вплив його виробництва на планету. Директор найбільшої в Європі м’ясопереробної компанії, яка має доступ на ринки більше, ніж 130 країн наголосив, що яловичина вважається одним із найменш екологічно безпечних видів м’яса і стейки, біфштекс скоро їстимуть лише, коли захочуть себе побалувати.

Майкл Мінтер, керівник програм аналітичного центру CONCITO, погодився із зауваженням Валера: “Яловичина і молочка – одні з найшкідливіших для клімату продуктів. Але альтернативи вже на підході, а це розробка продуктів на основі вирощування їх із клітин або на рослинній. Це буде виклик тваринникам”.

Джейс Валер

На своєму веб-сайті Danish Crown повідомляє, що прагне до 2030 року вдвічі скоротити “вплив на клімат”, тобто виробництво м’яса. Крім того, до 2050 року домогтися “вуглецево-нейтрального виробництва”. Не дивно, що компанія із 130-річною історією почала виробляти продукти на рослинній основі. “Коли я обійняв посаду п’ять років тому, Danish Crown зіштовхнулася з проблемами у кількох областях. Якоїсь миті деякі консультанти запитали нас про рослинну їжу, але ми відмовилися тоді”, – сказав Валер, жалкуючи, про це. Аби залишитися в “елітній” обоймі, вказівки треба виконувати.

Замість тваринницьких ферми – ферми хробаків

Звичайно, нам запропонують безліч “гамбургерів” та “стейків”, приготовлених з мікроводоростей, комах, клітин. Бо курам теж, напевно, винесуть вирок, адже глава найбільшого виробника курки у Великій Британії Ранджит Сінгх Бопаран, власник 2 Sisters Food Group, теж попередив, що дні дешевих курячих обідів закінчуються: “Дні, коли ви могли нагодувати сім’ю з чотирьох людей курчам за 4 долари, добігають кінця”.

Проте не хвилюйтеся, уже старанно працюють над розробкою альтернативи на рослинній основі, яка теж не буде дешевою.А як натуральний білок нам уже пропонують саранчу і хробаки.

Так в листопаді Єврокомісія допустила на ринок продуктів другий вид комах – Locusta migratoria (перелітну сарану) – як новий продукт харчування. Він буде доступний у замороженому, сушеному та порошкоподібному вигляді і призначений для “перекусу або харчового інгредієнта в ряді харчових продуктів”.

Ще в липні минулого року було дозволено до вживання комах і схвалено включення їх до списку нових продуктів харчування разом із  сушеним жовтим борошняним хробаком.

Розведення комах, на думку пропагандистів “збереження зеленої планети”, вимагає менших витрат води та кормів, ніж їх потрібно для розведення корів чи свиней. І вони приносять значно більше… поживних речовин. На тлі нестачі ресурсів (а нам і це організують, як організували пандемію при суцільній згоді населення) “міні-ферми” мотиля або хробаків виглядають дуже привабливо. При цьому екологічна шкода від широкомасштабного розведення їстівних комах буде меншою, ніж від традиційних фермерських господарств.

Так що справжній дефіцит м’ясних продуктів ще попереду, якщо людство не зупинить цих “боротьбістів” з кліматом. Тому що вони однозначно їстимуть добротну натуральну продукцію, а не хробаків, що вже запланували для нас. XXI століття справді буде визначальним в тому, хто кого переможе: ми цю людиноненависницьку, ліберально-содомістську грошову “еліту” чи вона нас.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *