Цікаво знати

Народ фулані вважає себе найгарнішим у світі

Народ фулані чи фульбе – це етнічна група, що поширена на територіях багатьох країн, але в основному у Західній Африці. Цей народ вважає себе найкрасивішим в світі.

Фульбе – законодавці моди в Африці

Поступово вони розділилися на велику кількість груп з різними назвами: фульбе, гурма, феллата, фула, боророс, водабе, пеул, пулар. Але всіх їх об’єднує благородний зовнішній вигляд, горда постава і дуже світла для Африки шкіра. Крім того, одяг настільки своєрідний, що вони вважаються законодавцями моди в Африці.

Більшість фульбе – мусульманисуніти і здавна були активними розповсюджувачами ісламу серед сусідніх народів. Вони вважаються «істинними дітьми Аллаха» і відрізняються великою строгістю у виконанні обрядів.

Фульбе займаються землеробством, але багато хто живе в містах, освоївши ремесла: шкіряне, ткацьке, гончарне, ковальське, фарбування шкіри і тканини, деревообробне, різьблення по дереву. Живуть в круглих хатинах з глинобитними стінами і конічною солом’яною стріхою, що спускається майже до землі.

Ремісники селяться також у містах. У осілих фульбе існує кастовий поділ на вільних та рабів. Вільні діляться на оповідачів-гріотів (вищий стан), потім каста шкіряників і фарбувальників, далі – ковалів.

Одна із народностей фулані – водабе. Вони проводять дуже яскравий і незвичайний щорічний фестиваль геревол, що подивитися на нього з’їжджаються туристи з різних країн світу. По суті геревол – це чоловічий конкурс краси.

Молоді люди одягають різнокольоровий одяг і ретельно підбирають до нього прикраси. Заключний штрих – красиве пір’я на голові. Вони танцюють і співають, щоб сподобатися дівчатам. Більше шансів у тих, хто відповідає місцевим стандартам краси: високий на зріст, білозубий та білоокий. Тому місцеві юнаки часто закочують очі і показують зуби. Важлива ще й їхня витривалість, адже танцювати на жарі доводиться годинами, аби лише привернути увагу красунь.

Водабе вірять в переселення душ і поклоняються красі. Перед геревол чоловіки витрачають багато часу на те, щоб підготуватися до святкування, і прагнуть зробити так, щоб все було ідеально. Тому водабе вважають марнославним племенем.

У фулані немає якогось загальноприйнятого стандарту традиційного костюма. Їх манера одягатися залежить від регіону, з якого вони походять. Наприклад, водабе, що живуть в Нігерії та Камеруні, носять барвисті, довгі, вишиті або оздоблені прикрасами шати, чим привертають увагу до себе.

Худоба – головне багатство красивого народу

Скотарство – головне заняття фулані, яке вважається кочовим племенем. За стадами найбільше доглядають чоловіки, вони також найчастіше працюють в полі. За жінками – ведення домашнього господарства.

Худоба надзвичайно важлива для цього народу. Недивно, що під час весільної церемонії батько нареченої передає одне зі своїх стад нареченому в знак легалізації шлюбу. Після цього може відбутися ще одна церемонія, звана Каббала, на якій наречений з нареченою не присутні. Є навіть такі весілля, які відбуваються за домовленістю між сім’ями, коли самі молодята ще тільки народилися. Малюків оголошують обіцяними один одному, а фактично в шлюб вони вступають, коли досягають статевої зрілості.

Чоловікові дозволяється мати чотири дружини. Сім’я зазвичай складається з чоловіка, його дружин та їхніх дітей. Всі добре вживаються. У фулані теж є багаті сім’ї із кілька тисячами корів.

У представників народності водабе при укладенні шлюбу кожна наречена приносить в сім’ю чоловіка худобу. Чим більше, тим краще. Це не лише придане, а й гарантія того, що жінка зможе вижити, якщо в шлюбі виникнуть проблеми і вона захоче піти від чоловіка. Худоба – це місцевий капітал, адже вона дає молоко, її можна продати або обміняти на щось.

Фулані вважають, що в шлюбі має народжуватися багато дітей. Зазвичай, вони одружуються молодими і ніяк не контролюють народжуваність.

У водабе батькам не дозволяється розмовляти зі своїми двома первістками, про які часто піклуються їхні бабусі та дідусі. При денному світлі чоловік і дружина не можуть триматися за руки або розмовляти один з одним на особисті теми.

З маленькими дітьми поводяться дуже м’яко і вони часто неслухняні. Дорослі захищають малюків від будь-яких емоційних потрясінь. Вихованням дітей в основному займаються жінки, адже вони більш терплячі, ніж чоловіки, і завжди готові зрозуміти та поспівчувати. Тобто, як бачимо, це не дикуни і діти для них непросто наслідок сексуальних втіх.

Дівчаток з раннього дитинства вчать бути красивими. У 2-3 роки у них вже проколоті вуха. Після того, як дівчинка навчиться добре ходити, її поміщають в середину кола танцюючих жінок, які вже починають вчити її танцям, обов’язково підхвалюючи дитину.

Перехід у доросле життя відбувається поступово. Десь у 5-річному віці дівчаток навчають правилам пристойної поведінки. Жінка фулані не може дивитися в обличчя своєму нареченому. Вона повинна демонструвати повагу до старших і жодного поганого слова не говорити про батьків свого майбутнього чоловіка.

Деякі ритуали, що стосуються краси та демонстрації сили у цього народу, досить жорстокі. Жінкам обов’язково задля краси роблять татуювання на обличчі – цей процес за допомогою загостреного пристосування з дерева займає кілька годин. Юнаки проходять жорстоке посвячення у доросле життя: вони б’ють один одного прутами, демонструючи хоробрість. Натовп вибирає переможця, гідного називатися чоловіком.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *