Цікаво знати

Найжорстокіші жінки в нашій історії

Жорстокість – одна із найгірших ознак характеру. Як правило, жорстокими вважають чоловіків. Однак, як підтверджує історія, жінки набагато страшніші у своєму гніві чи ненависті, лицемірстві та ревнощах. У своєму параноїдальному бажанні жити в багатстві.

Катерина Медичі

ЇЇ вважають найкривавішою і найжорстокішою жінкою, яка йшла до влади, не зупинячись на своєму шляху ні перед чим. Якщо було потрібно, легко позбавляла життя суперників та ворогів. Майже 30 років вона правила Францією – найвпливовішою країною у Європі у XVI столітті. Одне із її прізвиськ – “дитина смерті”. Її мати померла через шість днів після її народження, а батько – через два тижні. Їй приписують чисельні отруєння королівської сім’ї і те, що вона добре розумілася в отруті й могла прислати у подарунок суперниці навіть отруєні рукавички.

А ще Катерина відома як організатор страшної події – Варфоломіївської ночі. Лише в Парижі за ніч було вбито майже три тисячі людей. А по усій Франції – 30 тисяч гугенотів ( французьких протестантів).

Інше її прізвисько – “чорна королева”. Після смерті свого чоловіка Генріха ІІ, вона тридцять років не знімала чорного траурного одягу. До цього всього ще додавалася дивна дружба з Нострадамусом. Пишуть, що він передбачив смерть її чоловіка, заявивши: “Старий лев загине в поєдинку з молодим, який виколе йому очі”. На одному із святкових лицарських турнірів, обломок спису потрапив Генріху просто в око, від цієї випадкової травми Генріх помер. А “чорна королева” прийшла до влади.

Єлизавета Баторі

Щоб увійти в історію, не обов’язково носити королівський титул. Достатньо бути жорстокою та безпощадною графинею. Саме цими рисами прославилася Єлизавета (Ержебет) Баторі. Вона була найбагатшою аристократкою в Угорщині. Народилася 1560 року. Відома як серійний вбивця молодих дівчат. Занесена в книгу рекордів Гіннеса за кількість вбивств, скоєних жінкою, хоча точна кількість невідома. Графиня та її прислуга у ході слідства були звинувачені у вбивстві 650 дівчат. Однак впливовість її родини не дозволила графині стати перед судом. У 1610 році її помістили у замок в Чахтіце, де вона була замурована до кінця своїх днів. За іншою версією вона жила у своєму замку під домашнім арештом.

Не дивно, що навколо її імені ходить чи не найбільше легенд. Їй приписують вампіризм, захоплення відьмарством. Нібито Баторі вбивала лише дівчат, щоб прийняти омолоджуючі ванни із їхньої крові.

Мері Енн Коттон

Лаври першого в Англії серійного вбивці теж дісталися жінці Мері Енн Коттон. Ця “чорна вдова” відправила на той світ більше 20 чоловік, включаючи десятеро своїх дітей, чотирьох чоловіків та одного коханця. І все заради однієї мети: бути забезпеченою жінкою. Мері не була красунею, зате володіла певною чарівністю, чим притягувала до себе чоловіків.

Вона народилася у бідній шахтарській сім’ї і після смерті батька 16-річною подалася за кращою долею у Південний Хеттон. З часом вона зрозуміла, що праведною працею багато не заробиш, тим більше на фермі, де платили смішні пенси.

Для початку Мері не стала гратися у перебірливу наречену, а вийшла заміж за шахтаря Вільїма Моубрея. Народила з ним п’ятеро дітей. Особливих материнських почуттів до них вона не відчувала. Один за другим діти помирали від загадкового кишкового розладу. Згодом черга дійшла і до Вільїма. За чутками, добросердний лікар, щоб втішити вдову, відправився за порадою сусідів на кладовище, де вона мала оплакувати своє горе. Як він здивувався, коли побачив Мері в новому модному платті і ще й …танцюючою. У такий захват, напевно, привела отримана від чоловіка страховка. Роль “вічної вдови” вона продовжувала грати й далі, коли помирали її чоловіки та діти.

До пори все списували на шлункову лихоманку, яка йшла за Мері Енн, поки журналісти не розкопали правду. Над її жертвами провели розтин і в тканинах померлих було стільки миш’яку, що його кількість могла б вбити навіть коня. Суд одностайно виніс їй вирок – страта. Кажуть, що кат спеціально неправильно одягнув шнурок на шию, щоб вона помучилася.

Теофанія ді Адамо

У знаменитому романі Булгакова “Майстер і Маргарита” на балу в сатани з’являється загадкова пані Тофана. Не дивлячись, що роман художній, пані Тофана – реальна жінка, точніше під цим прізвищем відома ціла династія жінок отруйниць. Найвідоміша – Теофанія ді Адамо – відзначилася виготовленням отруйної води та аквотофани – отрути без смаку та запаху. Він і зробив її відомою. Унікальність акватофани в тому, що отруєна людина слабшала поступово. Спочатку сухість у роті, потім різі у шлунку, нарешті слабкість, параліч – і смерть. Клініка недуги майже співпадала із звичайними захворюваннями, наприклад, черевного тифу. Рецепт акватофани нерозгаданий донині. Відомо, що в основі був миш’як і витяжка беладони.

За однією з версій, 1659 року Рим накрила хвиля отруєнь. Жертви – чоловіки, коханці або чоловіки неблагонадійних панянок. Папа Олександр VII наказав розпочати розслідування. Скоро інквізиція вийшла на слід Джулія Спера, гадалки, яка промишляла торгівлею зіллям та отрутами. Під час катувань Спера назвала ім’я своєї матері Теофанії ді Адамо. За іншою версією, жінка, що труїла, жила в Неаполі і легально продавала за великі гроші пляшечки з прозорою рідиною, яку називала “манна святого Миколая” або “неополітанська вода”. Зображення святого було на самій пляшечці, що довго збивало з толку детективів. Проте лейб-медик короля Карла VI дослідив рідину і знайшов у ній миш’як. Якийсь час здавалося, що Тофані вдасться уникнути покарання. В останню хвилину їй вдалося сховатися у монастирі в Палермо, що давав право на укриття. Єпископи відмовилися її видати, проте звинувачення були настільки великі, що монастир взяли в облогу і Тофана опинилася в руках правосуддя.

Під час катувань вона призналася у шестистах отруєннях. 1719 року її стратили, разом з нею життя на ешафоті закінчила її дочка Джулія та ще три жінки, які допомагали в цьому ремеслі. Тіло потім закинули в монастир, де вона ховалася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *