Цікаво знати

Найстаріше оливкове дерево!

Найстаріше оливкове дерево росте на острові Крит за 26 км на захід від міста Ханья, в селі Ано Вувес. За свій унікальний вік, понад 3000 років, це дерево було оголошено пам’яткою природи, яка охороняється.

Деякі дослідники вважають, що його вік може сягати і 5000 років! І воно досі родить оливки! Точний вік дерева визначити складно. Радіоізотопний аналіз не можна провести, оскільки його серцевина протягом століть втрачена. Аналіз деревних кілець показав, що йому щонайменше 2000 років.

Вчені з Університету Криту припускають, що його вік 4000 років, посилаючись на два цвинтарі, виявлені поряд із деревом. За своєю будовою дерево Vouves має порожню серцевину і росте по спіралі. Діаметр його стовбура понад 4 метри, а довжина кола понад 12 метрів. Порожнистий стовбур може вмістити до десяти осіб!

У 1997 році дерево оголосили природною пам’яткою, а в жовтні 2009 року поруч у будинку XIX століття відкрили музей оливкового дерева Vouves, де представлені традиційні інструменти і процес вирощування оливок.

Гілки цього дерева використовували для плетіння вінків переможців Олімпійських ігор 2004 року в Афінах та 2008 року у Пекіні.

Ця стародавня олива, одна з десяти, яка прикрашає критське поселення, розташоване в Ано Вувес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *