Цікаво знати

Найбрудніше місто в світі – Гуйюй в Китаї

 

 

Електронне сміття – це залишки або вже відпрацьовані частини старих комп’ютерів, телефонів, факсів, принтерів. І куди викидають усі ці відходи?

Більша частина, а конкретно 70 відсотків, всіх відходів від електроніки та техніки зберігається в невеликому китайському місті Гуйюй, яке знаходиться у провінції Гуандун. Воно отримало статус найбруднішого міста на нашій планеті і наукові факти підтверджують це. Наприклад, рівень свинцю тут в 370 разів перевищує допустиму норму.

Чому всі шкідливі відходи зосереджені саме на китайській території? Справа в тому, що на європейському континенті діє спеціальний акт – Директива про відходи електричного та електронного обладнання, якою встановлені безпечні норми та правила збору всіх відходів електроніки та електротехніки.

На території США також є відповідні закони федерального та місцевого рівня, завдяки чому строго контролюється вся виробнича діяльність за електротехнікою та електронікою. Європейські та американські фабрики, які спеціалізуються на переробці сміття, не можуть зберігати важкі метали, до яких відносяться ртуть, свинець, кадмій, хром 6-ти валентний, а також інші небезпечні хімічні з’єднання.

А усі ці речовини присутні в електричних та електронних пристроях. Тому усе це сміття вивозять в країни третього світу. Такі відходи відвантажуються і в деяких африканських країнах, а також в Індії та Бразилії.

Та у китайському місті Гуйюй найбільш загрозливий рівень зберігання електронних відходів. 70 відсотків світового електронного сміття привозять саме сюди – це 35 мільйонів тон відходів. Останні 20 відсотків вивозять у Африку, а 10 відсотків залишаються в Бразилії та Індії.

Китайське звалище електронних відходів у Гуйюї займає 60 квадратних кілометрів і вимагає ще 15 квадратних кілометрів на території, що прилягає до міста та навколишніх сіл. Загальна чисельність працівників Е-звалища майже 300 тисяч осіб. Жахливо те, що всі китайські трудяги, які тут працюють, виконують усе голими руками, розбираючи вручну звалену техніку.

Для виокремлення окремих частин та деталей із відпрацьованих та старих механізмів застосовується метод обпалювання. Щоденно на кожному звалищі загоряється майже сотня вогнищ. Після сортування все срібло і золото відправляють на очистку, яку проводять в підпорядкованих лабораторних кабінетах, а кислоту після відповідних реакцій зливають просто в річку Ліанжань.

Загалом, переробка старого комп’ютера, архітектури 486, приносить до 20 доларів доходу. Однак працівники отримують дріб’язок. Як правило, їх зарплата – 3-6 доларів при 10-12 годинному робочому дні та 6-денному робочому тижні. 80 відсотків працівників Е-звалища страждають від неврологічних, легеневих або шкірних захворювань. Свинцю у крові дітей Гуйюй міститься на 88 відсотків більше від норми. Вміст міді в грунтах в 115 разів вищий від норми, перевищення діоксину – у 130 разів. Вода в радіусі 60 км від Гуйюй непридатна для пиття, і її доводиться завозити в місто в автоцистернах.

Усі люди, які працюють на цих звалищах, приречені. Як «бонус» і нагорода за таку роботу – це розвиток важких захворювань, які дуже швидко призводять до смерті

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *