Цікаво знати

Мон-Сен-Мішель – дивовижний французький острів-замок

На узбережжі Франції є три скелясті острови: Мон-Сен-Мішель, Мон-Доль і Томблен. Лише один з них був залюднений – Мон-Сен-Мішель, який зараз приваблює до себе мільйони туристів.

Абатство Сен-Мішель заснував 16 жовтня 709 року єпископ Обер Авраншський. Згідно з легендою, йому з’явився архангел Михаїл та вказав це місце для будівництва обителі. У 966 році на скелі влаштувалася громада бенедиктинців. Повноцінна церква з’явилася тут лише в 11 столітті. Вона стала важливим об’єктом паломництва для віруючих.

Будівництво на острові велося протягом п’яти століть. До 12 століття Мон-Сен-Мішель перетворився на один з центрів релігійного паломництва з великим впливом і міццю.

У 1204 році Мон-Сен-Мішель був спалений бретонцями. Особливу могутність абатство проявило в часи столітньої війни. Протягом 20-річної облоги англійці так і не взяли острів, проте монастир і місто зруйновали. Мон-Сен-Мішель був відновлений до 15 століття в готичному стилі, та колишню велич уже втратив.

У 16 столітті Мон-Сен-Мішель поступово занепав. У період Великої французької революції монастир уникнув руйнувань, та потім використовувався як в’язниця. У 1863 році в’язницю закрили, а через 11 років Мон-Сен-Мішель оголосили пам’яткою історії.

На даний час найвідоміша пам’ятка Мон-Сен-Мішель – грандіозна Абатська церква, яка височіє на найвищій точці острова. Вежа і шпиль будівлі увінчані скульптурою архангела Михаїла, яку встановили в 19 столітті.

Абатство більш подібне на укріплений замок, оточений потужними стінами і неприступними бастіонами. Мабуть, це один з найбільш вражаючих храмів в готичному стилі. Здалеку, особливо під час припливу, Мон-Сен-Мішель здається якимось фантастичним островом, що ширяє над затокою на висоті 155 метрів. А ось при відливі до Мон-Сен-Мішель можна пройти пішки по піщаному пляжу. Вода відступає досить далеко від узбережжя.

Цікавий факт – через свого надихаючого душевного спокою Мон-Сен-Мішель іноді називають «Небесний Єрусалим».

Щоб потрапити в абатство, туристи чи паломники починають шлях від старих воріт. Далі проходять через невелике село і піднімаються на вершину пагорба, де чекає 350 сходинок Великих сходів (Гранд-Дегре), які закінчуються біля входу в абатство.

На нижньому ярусі – затишний сад і просторий зал. На середньому ярусі – склепінчастий Лицарський зал. Найдивовижніше місце абатства розташувалося на другому рівні. Тут є монастирі, трапезна, церква абатства. Весь архітектурний ансамбль – це тиха чернеча обстановка. У монастирях вціліло 220 красивих гранітних колон.

Прекрасна церква Егліза Сен-Мішель заснована ще в 1020 році. Від церкви абатства можна сходами піднятися до тераси, звідки відкривається неймовірний вид на море.

Туристів на острові найбільше приваблює вулиця Гран-Рю, оточена кам’яними будинками, які побудовані ще в 15-16 столітті. Зараз у більшості з них розташувалися сувенірні лавки, ресторани, кафе і готелі.

Мон Сен-Мішель вражає не лише архітектурними шедеврами, а й природніми дивами. В наш час він стає островом лише два рази в рік. За останні століття море відійшло і більшу частину часу замок оточений пісками. А під час осіннього та весняного рівнодення, коли сильні припливи він стає островом. За день рівень води піднімається на цілих 10 метрів – це найпотужніші приливи у всій Франції, а в період відпливу море відступає від берегів на 25 км.

Зараз ця унікальна пам’ятка охороняється ЮНЕСКО. Постійно на острові проживає лише 30 осіб, але щороку сюди приїжджає 3,5 мільйони туристів та паломників. Найкращий час для відвідування Мон-Сен-Мішель – це липень-серпень. Хоча подібні місця зачаровують завжди.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *