Духовність

«Міс Європи», яка порушила заборону монахів і відправилася на Афон, розплатилася здоров’ям

Скандал із «Міс Європа – 1930» Алікі Диплараку розлетівся Грецією після того, як вона порушила прадавній монаший закон: заборону відвідування Афону жінками і піднялася на святу гору.

Вісімнадцятирічна донька відомого грецького адвоката, перебуваючи на яхті одного з найбагатших грецьких бізнесменів, переодягнулася у чоловічий одяг і вийшла на берег монашої республіки. Коли цей факт став відомий ЗМІ, греки були вражені такою зухвалістю і з огидою обговорювали цей гріховний вчинок. А саму міс назвали сатаною.

Ще більше заговорили про Алікі, коли та сильно захворіла і виїхала на лікування у Швейцарію. Ось тоді дівчина теж зрозуміла, що зробила серйозну помилку, нехтуючи віковими правилами. Проте знайшла мужність визнати себе винною і публічно розкаятися та попросити вибачення й прощення за цей вчинок у високосвященства та братії монастирів святої гори Афон.

У своїх споминах архімандрит Гавриїл Діонісіатський написав:

У 1930 році я був представником від своєї обителі в Святому співтоваристві, і в жовтні мені у руки потрапив лист від «Міс Еллади», в якому йшлося наступне: «Давос, Швейцарія. Поважні отці, хочу всією душею висповідатися і покаятися за помилку, зроблену мною в травні у Ватопедському монастирі. Я прибула туди на яхті з моїм нареченим паном Мораном, і так сталося, що вона пришвартувалася там разом з лінкорнами «Лімнос» та «Кілкіс». Лукавий наштовхнув мене на гріховну думку піднятися в монастир, хоча добре знала про заборону підніматися жінкам в обитель Богородиці.

Я одягнулася в одяг мого нареченого і разом з ним обійшла храми в інших місцях гори. Відтоді, як повернулася звідти, втратила своє здоров’я і опинилася у швейцарському санаторії, де борюся за своє життя, але не бачу жодного покращення.

Я твердо переконана, що несу покарання Пресвятої Богородиці, до якої проявила велику неповагу. Не можна мені, освіченій дівчині, було так поступати. Я дуже розкаююся у вчиненому і молю Пресвяту Богородицю простити мене. Простіть і ви мене, високоповажні отці, і мою грішну душу. З цим прошу прийняти від мене 5000 драхм з тим, щоб звершити літургію за моє здоров’я». (Див: Гавриїл Діонісіатський, Аватон на Святій Горі, «Православне Філофейське свідоцтво”, Салоніки, 1990, ст. 59).

Архімандрит Гавриїл відмічає, що «милосердне зітхання неба і землі прийняло покаяння дівчини і повернуло їй здоров’я».

Як повідомляли ЗМІ, після одужання, у 1945 році Алікі вдруге вийшла заміж за англійського аристократа сера Рассела, герцога Бердфордського і стала англійською леді Аліс Рассел. Прожила 90 років і померла 2002 року. Її відспівали у грецькому православному соборі святої Софії у Лондоні, а похоронили у родовому склепі Бедфордів.

Висновок з цієї історії дуже простий: не можна порушувати віковічні традиції і яка велика сила щирого розкаяння.

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *