Духовність

Марія Магдалина – свята великої любові

Православна церква вшановує пам’ять святої рівноапостольної Марії Магдалини 4 серпня. Вона, як інші апостоли, учні Ісуса Христа, ревно поширювала Новий Заповіт. А відзначилася, як одна із улюблених учениць Ісуса, яка, на відміну від інших, була з ним до останньої хвилини.

З Євангелії відомо, що Марія мала недугу, адже одержима була сімома бісами, а ще відома своїми плотськими гріхами. Почувши про Ісуса, який зцілює людей, вона знайшла Його. Ісус, побачивши велику віру її, вигнав бісів і зцілив Марію. Це приклад усім: на цьому світі немає нікого без гріха, але у всіх є шанс на розкаяння. В чому й полягає смисл християнства. Після чого Магдалина одразу долучилася до віри Христової. Ставши вірною ученицею Спасителя, ніколи не зрадила Його. Єдина, хто залишалася біля Нього, коли був взятий під варту. Стояла і біля хреста разом з Пресвятою Богородицею, розділяючи Її горе. Саме їй найперше і явився Спаситель після воскресіння.

«Христос Воскрес!» – найпершою ці слова, заради яких Ісус пішов на страшні страждання і які стали для нас спасінням, сказала Марія Магдалина. Марія Магдалина принесла вістку апостолам, а вони понесли вістку усім народам

За переданням, Марія Магдалина розповсюджувала слово Вчителя не лише у Єрусалимі. Коли учні Христові розійшлися із Єрусалиму у всі кінці світу, вона пішла разом з ними. Була і в Римі, де загроза життю чигала на кожного християнина. Навіть зустрілася з імператором Тіберієм і розповіла йому про життя і вчення Ісуса Христа. Зрозуміло, імператор не повірив у чудо воскресіння і попросив доказів. Тоді Марія взяла звичайне яйце і, подаючи його імператору, сказала: «Христос Воскрес!». І воно в його руках одразу почервоніло. Яйце символізує зародження нового життя і виражає нашу віру в наближення загального воскресіння, як і сповістив Ісус. Саме це й стало традицією в день Світлого Воскресіння Христового дарувати одне одному крашанки, які стали символом Пасхи.

В одному давньому рукописному грецькому Уставі, написаному на пергаменті, який зберігається в бібліотеці монастиря святої Анастасії Узорішительниці (неподалік міста Салоніки), є молитва, яку читають у день Пасхи для освячення яєць і сиру, в якій вказується, що ігумен, роздаючи освячені яйця, говорить братії: «Так ми прийняли від святих отців, які зберегли цей звичай від часів апостольських, бо свята рівноапостольна Марія Магдалина перша показала віруючим приклад цього радісного жертвоприношення».

Марія Магдалина віддано служила церкві, піддаючись небезпеці, розділяючи з апостолами працю проповідництва. З Риму свята уже у похилому віці переселилася в Ефес (мала Азія), де проповідувала і допомагала апостолу Іоану Богослову у написанні Євангелії. Тут вона, за переданням церкви, і відійшла зі світу цього й була похована. В 11 столітті при імператорі Леві Філософові нетлінні мощі святої перенесли із Ефеса в Константинополь. Вважають, що в часи хрестових походів вони були привезені в Рим, де покоїлися в храмі святого Іоана Латеранського. Пізніше цей храм був освячений в ім’я святої Марії Магдалини. Частина її мощів знаходиться у різних монастирях Святої Гори Афон і в Єрусалимі. Не дивно, що паломники, які відвідують афонський монастир Симонопетра, приїжджають вражені чудом: мощі лівої руки Марії Магдалини, які тут зберігаються, не лише виділяють неймовірний аромат, а мають температуру людського тіла!

Навколо імені Марії Магдалини нечестивці всілякими способами намагаються опорочити ім’я Ісуса Христа, придумуючи усілякі пристрасні легенди. І цьому не варто дивуватися: поки існує цей світ, доти темні сили боротимуться за душі людські, не гребуючи жодними способами. Однак життя Марії Магдалини, її непорушна віра і любов до Христа – є для нас живим і яскравим прикладом для наслідування.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *