Цікаво знати

Китайці будують найвищий рамний міст у світі!

Китай неодноразово дивував світ унікальними інженерними спорудами зокрема й мостами. У 1917 році у Піднебесній розпочали будувати найвищий у світі рамний міст висотою 196 метрів через річку Цзіньях! Його ще називають мостом «Трьох ущелин».

До цього вони здивували світ мостом Бейпаньцзян висотою 565 метрів, який зводили три роки, витративши на будівництво майже 140 мільйонів євро. А в червні 2020 року було заявлено про завершення будівництва головної опори цього мосту. В цьому році заплановано введення його в експлуатацію.

Регіон Цзіньян – один із семи найбідніших у провінції Сичуань. Землетрус 2008 року забрав тут життя більше 69 тисяч людей. Майже 15 мільйонів залишили місце проживання, а п’ять мільйонів опинилися без житла. Економічні втрати перевищили трильйон юанів (150 мільярдів доларів). Тоді було збудовано новий район, який розділений зі старим річкою й ущелиною.

Загальний обсяг інвестицій у цей міст – 339 мільйонів юанів (150 млрд доларів). Довжина мосту майже кілометр. Він спроектований прямо через долину річки, маючи 9 опор і висоту практично 200 метрів, що відповідає висоті 70-поверхового будинку. Основні опори 5, 6 та 7 – порожньотілі зі сталевого трубчастого бетону з високою міцністю.

Інститут Ченду спроектував та побудував понад 600 мостів різних типів, проте будівництво мосту Цзіньянхе – це освоєння ще вищих технологій будівництва надскладних інженерних об’єктів. Фінальна частина цього будівництва – це не лише неймовірно важкий технічний процес, а й надзвичайно небезпечний. Його експлуатація теж вимагає суворих вимог до температури навколишнього середовища. Зважаючи на велику висоту, міст повинен бути закритий при падінні температури повітря до низьких позначок.

Після завершення будівництва час у дорозі з однієї частини до іншої скоротиться з більш ніж однієї години до менш ніж 10 хвилин. Китайці важають, що це не лише комфорт та зручність для 120 000 жителів, розбудова цього району, а й демонстрація розвитку Китаю.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *