Духовність

Капличці у стовбурі платана не менше тисячі років!

Унікальна капличка Панагія Платаніотиса в стовбурі величезного платана притягує до себе безліч любителів Греції.

Відоме унікальною капличкою село Клапацу́на (регіон Пелепоннес) знаходиться за 12 км від теж дуже цікавого історичними пам’ятками високогірного невеликого містечка Калаврита. Подорожуючи автівкою, тут одразу можна побачити безліч дивовижних місць, адже неподалік і славнозвісні Патри з храмом Андрія Первозванного.

За історичними даними трьом платанам, які зрослися, більше тисячі років, їхня висота десь 25 метрів, периметр стовбура – більше 17 метрів! Всередині каплички-дупла може розміститися 20 людей. Порожнина дерева вражає тим, що одразу на текстурі дерева видно образ Богородиці з Немовлям на руках.

За давнім переданням, у 840 році під час великого іконоборства, коли був спалений монастир Велика Печера (Мега Спілео), двом монахам вдалося врятувати ікону Богородиці. Переходячи з села у село, вони зупинилися в Клапацуні, заховавшись у дуплі цього платана. Коли проснулися вранці, були вражені: взявши ікону в руки, на її місці на стовбурі дерева побачили відбиток образу Богородиці, залитий світлом.

Пройшло сотні літ, а відбиток зберігається й досі.

Цей дивний образ благоговійно шанується віруючими, як чудотворний. Пізніше тут облаштували мініатюрну капличку. Найбільше народу біля каплички збирається 21 вересня на Різдво Богородиці.

Ольга ЖАРЧИНСЬКА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *