Цікаво знати

Іспанське містечко над п’ятдесятиметровим урвищем

Кастельфолліт-де-ла-Рока – іспанське крихітне містечко, якому понад 1000 років, розташоване на скелі висотою 50 м і довжиною один кілометр. Тут проживає  понад тисяча людей.

Воно розташоване в провінції Жирона, неподалік пляжів Коста-Брава. Це одне з найменших містечок Каталонії. Базальтовий хребет, де розміщене це містечко, на думку вчених, має вулканічне походження. Тому вулканічний камінь був домінуючим матеріалом для тутешнього будівництва.

Його планування – найкраще свідчення того, що містечко середньовічного походження, адже вулиці вузькі, викладені бруківкою. Багато будинків у центрі містечка також побудовані з темної вулканічної породи. Головна вулиця Кастельфолліта простягується через все місто й затиснута між будинками з обох боків. Красу цьому містечку додають дві річки – Флувія та Торонелл – з кожного боку урвища. Містечко відоме своїми гарними заходами сонця.

Серед історичних пам’яток – церква Сан-Сальвадор, яка знаходиться на одному кінці скелі. Вона була збудована у XIII столітті, має квадратну дзвіницю з отворами з кожного боку. Вінчає дзвіницю купол, прикрашений невеликими пілястрами. У ньому досі збереглися кілька повторно використаних базальтових плит та вікно у пізньому романському стилі. Інша, яку варто відвідати, – це вежа з годинником, розташована на площі Сан-Рок, де також знаходиться ратуша. На вершині вежі з годинником є дзвіниця.

Це містечко дуже притягує туристів і воно з тих, яке найбільше люблять фотографувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *