Цікаво знати

Як англійському фермеру знесли будинок-фортецю за 1 мільйон фунтів

Боротьба Роберта Фідлера із судами Англії за незаконно зведений будинок-замок тривала майже десятиліття! Переміг суд. Історія цікава тим, що показує, наскільки не логічними є закони, виписані для людей. 

Фідлер розпочав працю як орендатор землі на фермі з 1970 року, пізніше він викупив її, включаючи 19 акрів землі (1 акр – 0,405 га) у 1985 році.

В містечку Редхілл (графство Суррей) 63-річний фермер Роберт Фідлер побудував замок Honeycrock, подібний на середньовічний – копію замку епохи Тюдорів. Будівництво розпочалося у 2000 році. Спочатку Роберт звів фундамент, провів каналізацію. Потім над ним спорудив солом’яний «кокон», аби заховати своє будівництво від людських очей, а особливо від влади, тому що розпочав його незаконно – на цій території воно заборонене. Однак Фідлер сподівався на інший закон, в якому є лазівка: приміщення можна залишити, якщо протягом 4 років ніхто не поскаржиться на його наявність. І комітет з містобудування не має права пред’являти будь-які претензії власнику нелегального об’єкта, якщо той протягом 4 років не отримував від нього офіційного попередження.

Коли потрібно було доставити на будівництво важкі матеріали, англієць використовував вилочний підйомник, відкриваючи прохід в солом’яній стіні. Цим він займався ночами, щоб ніхто не бачив. До 2002 року замок був майже готовий і Фідлер з дружиною та сином переїхали в нове житло, хоча сусідам говорили, що живуть в міській квартирі неподалік.

Будинок головним чином зведений з каменю, фасад прикрашають елементи фахверка. Дві круглі башти прибудовані до колишнього сховища зерна. На верхніх поверхах кожної з них знаходяться спальні, на нижніх – кухня й вітальня. Крім того, там були ще дві спальні, кабінет, душова, туалет із санвузлом.

До 2006 року Фідлер ховав свою «цитадель» під сіном та брезентом. Усі проблеми розпочалися з 2006 року. Після того, як «небезпечний» термін закінчився, англієць пішов до місцевої влади і попросив узаконити будівництво заднім числом. Проте влада принципово відмовила видати такий дозвіл. І для 66-річного фермера розпочалася судова тяганина, яка розтягнулася майже на 10 років.

Ще 2007 року суд виніс рішення, відповідно до якого замок мав бути знесений. Фідлер не здавався, намагаючись відстояти свою велику працю, в яку, за його словами, вклав усю душу.

Він спробував використати ще один закон, заявивши, що в його замкові поселилися кажани й тритони, адже британські закони не дозволяють зносити приміщення, допоки там живуть рідкі види тварин. Кажани такими вважаються.

Після огляду замку там справді виявили кажанів. Проте і це не допомогло врятувати будинок мрії: суд постановив знести замок протягом 90 днів. Не допомогла і петиція із підписами 1840 людей, які просили зберегти власність. Високий суд, а потім Апеляційний теж не визнали будівництво незаконним. Фідлер навіть звернувся з проханням зробити з його будинку бунгало, але і в цьому йому відмовили.

В підсумку після усіх судових розборок міністр зі справ общин Ерік Піклз постановив знести будинок з чотирма спальнями вартістю в один мільйон фунтів протягом 90 днів. Фідлер вимушений був виконати постанову з великим розпачем: «Це подібно на те, щоб Рембрандта попросили порвати його шедевр олійного живопису, те саме для мене означає знести його. Я не думаю, що у мене є вибір. Вони кажуть мені, якщо я не знесу його протягом 90 днів, вони посадять мене в тюрму».

В березні 2016 року замок Фідлера почали розбирати. Йому, правда, дали відтермінування для демонтажу внутрішнього дворика, садової частини, сходів та ставка.

Після знесення всього Фідлер сказав, що втрата будинку «майже те саме, що тероризм в Рейгейті і Банстеді».

«Ви знаєте, що це єдине місце, де ви побачите таку гарну власність, як цю, знесену без поважних причин – це зона бойових дій, землетрус, терорист-смертник чи терористична акція. Це абсолютно законний спосіб розміщення власності, і якщо є щось, що я хотів би донести до суспільства, то це те, що я не порушив жодного закону».

Проте ні судді, ні влада так не думали. Думаю, після цього випадку ніхто із простих смертних в Англії не наважиться обходити закони.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *