Цікаво знати

Гронгінген – старовинне місто у Нідерландах, якому студенти не дають зістаритися

Так склалося, що досить старовинне місто Гронінген на півночі Нідерландів стало студентським, а отже молоде “душею”. Із 190 тисяч його жителів 50 тисяч – студенти. Не дивно, що життя на його вулицях не затихає до ранку.

Вперше Гронінген згадується у 1040 році. У ІІІ столітті тут уже було велике поселення і місто стало купецьким центром. Почали зводитися міські мури. Найбільший розквіт припав на XV століття, коли Гронінген став адміністративним центром провінції Фрісландія. Наприкінці XVI століття місто перейшло до Іспанії, пізніше увійшло до провінцій Нідерландів. Відкриття університету у 1614 році стало чи не найвизначнішою подією.

Цікаві пам’ятки Гронінгена, як і у більшості європейських міст, знаходяться  в історичному центрі. Найбільше туристів притягують будівля Золотої контори, церква святого Мартіна, вежа Мартініторен. А ще вони полюбляють відвідувати Гронінгенський і морський музей, а також тютюну. Вежа Мартініторен, що розташована на Ринковій площі за 200 метрів від міської ратуші, – одна з найвищих у Нідерландах, її висота 97 метрів. Побудована 600 років тому. У її карильйон входить 49 дзвонів. Тринадцять було відлито у XVII столітті знаменитими майстрами Франсуа та Пітером Хемоні. 1938 року над її входом встановлені скульптури відомих людей Гронінгена. Приголомшливий вид на місто відкривається з оглядового майданчика вежі, але для цього доведеться подолати 260 сходинок.

Церква святого Мартіна – найстаріша у місті. Звели її на честь святого покровителя архієпископства Утрехта Мартіна Турського у XIII столітті. Головною цінністю храму є фрески над входом, настінний живопис XIII століття та орган XVII століття. Щонеділі у ній проходять служби.

Інша церква має назву А. Спочатку її називали церквою Богоматері на Дрентсі-А. Пізніше місцеві жителі скоротили назву, залишивши лише одну літеру. Перший храм на її місці був побудований в 1200, а коли в 1710 він занепав, розпочали зводити новий. Сьогодні у ній проводять урочисті церемонії.

Золота контора – це дуже красива будівля 1635 року, перша назва якої Будинок збирача податків. У ХІХ столітті тут була установа, що ставила проби на дорогоцінні метали і тоді їй дала назву Золота контора. Зараз тут працює ресторан.

Гронінгенський музей розташований на штучному острові і вважається одним із найкращих музеїв у Нідерландах. Побудований у стилі постмодернізму. У колекції музею є картини та скульптури майстрів XVI-XXI століття, археологічні знахідки, кераміка.

Гронінген – зелене, спокійне місто. Містяни дуже люблять проводити свій вільний час у Княжому саду, закладеному ще у 1626 році. Акуратно підстрижені газони, пахучі троянди, чайний будиночок, затишні альтанки створюють затишок і відволікають від міської суєти. Головна окраса саду – сонячний годинник, що з’явився тут у 1731 році. У Гронінгені  чимало інших зелених зон відпочинку.

Не менш цікаві будинок Калмера, зернова біржа, кафедральний собор Святого Йосипа. Своєю дивовижною архітектурою вражають навіть житлові будинки, які розміщені фактично впритул один до одного. Особливістю Гронінгена є величезна кількість на вулицях велосипедів та велосипедистів. Тому місто називають не лише велосипедною столицею Нідерландів, а й світовою. У місті прокладено спеціальні маршрути, встановлені пункти прокату та обладнані стоянки.

З настанням вечора на старовинні площі та центральну частину міста виходять відпочивати студенти. З вечора четверга до суботи у нічних клубах та дискотеках молодь розважається до самого ранку. У Гронінгені є навіть два квартали червоних ліхтарів.

Гронінген ще й центр фестивального життя країни. Найцікавіші – це фотографії та голландської поп-музики, блюзовий та вуличного театрального мистецтва. Гронінген – старовинне місто, якому студенти не дають зістаритися. Тут завжди багато туристів, яких приваблюють не лише історичні пам’ятки, а й чудова кухня та бурхливе нічне життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *