Світ

Грем Медлі: чим гірші та страшніші новини про штами, тим легше запровадити тиранію!

У диких фантазіях сценаристів пландемії тисячі людей помирають щохвилини уже від «омі…на», не зважаючи на те, що це підтверджена легка застуда. Редактор британського Spectator Фрейзер Нельсон нещодавно поговорив з цього приводу із Гремом Медлі, головою SPI-M, комітету Sage Modeling, одним з тих, хто причетний до того, що зараз відбувається не лише у Великобританії, а й у світі.

Фрейзер Нельсон

Грем Медлі вкотре висловив досить неприємні прогнози стосовно «омі…ного» (як назвав його Нельсон, moronic – моронічний, що в перекладі означає ідіотичний, дебільний) варіанту уханського кор…су.

Sage висуває найгірші сценарії, включаючи «moronic», які виключають будь-які можливості позитивного результату, тому що саме такий потрібен політикам, аби нав’язати ще гірший фашизм.

Нельсон пояснює, що в останніх документах Sage передбачено від 200 до 6000 смертей в день від «мороніка», в залежності від рівня накладених обмежень. В Sage нема сценарію, в якому «моронік» був би не гіршим від звичайної застуди, і Нельсон хотів знати, чому малюють лише загибель та морок для цього останнього штаму грипу від Фаучі.

Виявляється, що майже всі, хто бере участь в просуванні пландемії, просто припускають, нічим не підтверджену думку, що «морнік» заставить людей падати замертво на вулицях, якщо не буде більших блокувань та розпоряджень стосовно масок.

Фактичні дані, навпаки, показують що «моронік» – це головним чином сезонна нежить. «Останній папірець Sage – 6000 смертей в день – відноситься до сценарію і навіть не припущенню, – пише Фрезер Нельсон. – Адже професор Медлі підкреслює цю відмінність: якщо щось може статися, це не означає, що це реально відбудеться. Тоді чому розробники моделей Sage публікують лише одні сценарії, а інші ні?»

Грем Медлі

Уряду потрібні лише погані новини (навіть якщо вони фальшиві), щоб нав’язати тиранію й приховати побічні ефекти «модних уколів» – так вважає редактор британського видання. Щоб спробувати розібратися у цьому Нельсон залучив Медлі в Twitter. Він знову наполягав почути відповідь на запитання, чому Sage ніколи не висував кращі сценарії? На що Медлі відповів, що «істеблішмент не хоче хороших новин, тому що він не підтримує таке рішення», тобто політики не хочуть, аби все скоро повернулося в норму.

Коли Нельсон запитав, чому Sage не включив сценарій зниження вірулентності, «враховуючи, що це дуже правдоподібний варіант, який сильно змінює погляд на нього», Медлі не міг зрозуміти, а як це допоможе політикам нав’язувати більші обмеження та використовувати маски. «Який смисл у цьому?» – поцікавився він, дивуючись, що хороші новини можуть людям дозволити почати нормальне життя, а політикам відмовитися від тиранії.

«Це не уїдливе запитання, дійсно важливо знати, що, на Вашу думку, особи, які приймають рішення, отримають з такого сценарію?» – перепитав професор.

Нельсон відповів очевидним: політики мають зрозуміти, що заборони і нав’язування уколів абсурдні й наносять лише шкоду економіці та суспільству. Потім він вкотре запитав Медлі, чому все-таки неможливо включити саме позитивний сценарій?

– Ти знаєш відповідь, – високомірно парирував Медлі. – Якщо хтось малює лінію на графіку, це не додає жодної додаткової інформації. Особи, які приймають рішення, як правило, цікавляться лише ситуаціями, коли рішення мають бути прийняті».

«Отже, ви моделюєте виключно погані результати, що вимагають обмеження і не допускаєте результатів, які не вимагають обмежень», – підсумував Нельсон.

Зрозуміло, режисери пландемії ніколи самі не зупинять тиранію, а тому матимемо безкінечні видумані погані новини про «мороніки».

Принаймні, Грем Медлі – професор моделювання інфекційних захворювань у Лондонській школі гігієни та тропічної медицини (LSHTM) та директор Центру математичного моделювання інфекційних захворювань – чесно зізнався для чого пишуться такі страшні сценарії. Саме він і є одним із 23 учасників Науково-консультативної групи з надзвичайних ситуацій (Sage), які консультують уряд Великобританії з пандемії C…-19. Він і голова підкомітету з моделювання SPI-M. Газета The Guardian цитувала раніше його слова про те, що він хотів би «відправити всіх найуразливіших людей на північ Шотландії… решту – у Кент і мати хорошу, велику епідемію в Кенті».

Не дивно, що за свої «заслуги у моделюванні сценаріїв» та у боротьбі з C…-19 Медлі в честь дня народження у 2020 році був призначений офіцером Ордену Британської імперії. Робота з «поганих новин» оцінена дуже високо.

Якщо хтось сподівається, що вірусна епопея колись закінчиться, то дуже помиляється. Вона закінчиться лише тоді, коли тиранія стане узаконеною, а роль колючого дроту в електронному концтаборі виконуватимуть алгоритми. Коли приватна власність і хоч якась свобода залишиться у приємних спогадах…

SPI-M – наукова група з моделювання пандемічного грипу дає експертні поради Міністерству охорони здоров’я та соціального забезпечення і уряду Великобританії в цілому з наукових питань, пов’язаних з реакцією Великобританії на пандемію грипу (або інші загрози інфекційних захворювань людини, що виникають). Ці рекомендації засновані на моделюванні інфекційних захворювань та епідеміології. SPI-M в даний час підзвітний Науковій консультативній групі з надзвичайних ситуацій (SAGE) і має представників низки британських установ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *