Цікаво знати

Етоліко – грецька версія Венеції

Місто Етоліко – це ще й невеличкий густонаселений острів, який пов’язаний з материком двома камяними арковими мостами XIX століття довжиною 300 метрів.

Це місто за 20 км від Месолонги. У ньому проживає майже 4800 жителів. У XIX столітті під час війни за незалежність Греції проти Османської імперії, Етоліко пережив три турецькі облоги, після яких став частиною Греції. Місто занесене в каталог як таке, що розраховане на певну кількість жителів.

Тут є середня школа, ліцей, декілька церков, пошта, сільськогосподарські підприємства та торгові точки. Проте це незвичне місто, адже найстаріша його частина знаходиться на невеликому окремому однойменному острові, який з’єднаний з материком мостами з двох боків.

Ландшафт Етоліко – це скелясті пагорби на сході й зелені зони на заході, вздовж яких є ферми майже до річки Ахелоос. Головною пам’яткою Етоліки є його лагуна на сході, яка утворилася в результаті землетрусу й фактично розділена на три частини. Частину Етоліко оточує муніципалітет і займає площу більше 14 квадратних кілометрів і закінчується в селі Стамна. Дві інші секції – “Месолонгі” та “Клейсова”. Вся лагуна займає 131 квадратний метр і є найбільшою в Греції з глибиною  28 метрів. Тут виловлюють  800 000 кг риби, 100 000 кг вугрів і 1 500 кг ікри. Вода в лагуні Этолікос солодка, що робить її сприятливою для рибальства.

В обох лагунах є багато дерев’яних будиночків. Чималі площі дельти знаходяться під охороною, де мисливство заборонене. Тут налічується 170 видів птахів, багато зелені, а також декілька житлових будинків і хороших таверень зі смачними стравами, такими як солоний чи копчений авготарахо, ікра з риби кефалос.

Лагуна ЕтолІко справді особлива своїми пейзажами, які створені для прогулянок. Найкращий час – захід сонця, коли безкраї води відображають мінливі кольори неба. Можливо, це перебільшення, та для багатьох місцевих жителів місто Етоліко, що розмістилося між двома лагунами у західній Греції, є їхньою власною, зменшеною версією Венеції.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *