Здоров'я

ДНК і РНК-уколи – в чому між ними різниця?

Інформація з медичного сайту Verywell Health, на якому розміщуються публікації наукових працівників.

ДНК- і РНК-уколи переслідують одну ціль

Ключові висновки ДНК- і РНК-уколів переслідують одну ціль, що й традиційні ва…и, проте діють по-іншому (офіційні назви замінено у зв’язку з жорсткою цензурою – авт.). Замість того, щоб вводити в організм ослаблену форму вірусу чи бактерій, як у випадку з традиційною ва…ю, уколи на основі ДНК і РНК використовують частину власного генетичного коду вірусу для стимуляції імунної відповіді. мРНК-укол проти “модного вірусу”, розроблений спільно Pfizer і BioNTech, є першим в своєму роді, який дозволений для екстреного використання. Декілька інших потенційних ДНК- і РНК-уколів від “модного вірусу” проходять клінічні випробовування, що означає, що вони є важливою та багатообціяючою областю розробки уколів.

Одразу зазначимо: Pfizer і BioNTech заявили, що ліцензію на укол отримають аж 2023 року. Тобто усі ці роки фармакомпанія знімає будь-яку відповідальність із себе, працюючи на чесному слові.

Дослідники усього світу працюють над розробкою безпечних та ефективних уколів проти “модного вірусу”, хвороби, що викликана новим вірусом. В даний час проводиться декілька глобальних клінічних випробувань уколів, в тому числі чотири потужні випробування в США. Деякі із цих потенційних уколів проти “модного вірусу” являють собою РНК- і ДНК-уколи, що є новим в області розробки вакцин. 11 грудня Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів видало дозвіл на экстренне використання уколу на основі матричної РНК (мРНК) від “модного вірусу”, розробленого спільно Pfizer та BioNTech. Це экстренне використання одобрене для людей у віці від 16 років і старших.

Що таке уколи ДНК і РНК?

Традиційні ва…и, які піддають організм впливу білків, створених вірусом або бактеріями, виготовляються з використанням ослаблених або неактивних версій цього вірусу або бактерій. Для прикладу, проти кору, епідемічного паротиту, краснухи (MMR). Наприклад, коли ви отримуєте ва…у MMR, ваш організм знайомиться з ослабленими формами вірусів кору, епідемічного паротиту та краснухи, які не викликають захворювання. Це викликає імунну відповідь і змушує ваше тіло виробляти антитіла, як при природній інфекції. Ці антитіла допомагають розпізнати вірус і боротися з ним, якщо ви зіткнетеся з ним пізніше, допомагаючи запобігти захворюванню.

Укол на основі ДНК або РНК переслідує ту ж мету, що і традиційні ва…и, але діють по-іншому. Замість того, щоб вводити в організм ослаблену форму вірусу або бактерії, уколи на основі ДНК і РНК використовують частину власних генів вірусу для стимуляції імунної відповіді. Іншими словами, вони несуть генетичні інструкції для клітини людини з вироблення антигенів. “І ДНК-, і РНК-уколи доставляють клітині повідомлення про створення бажаного білка, тому імунна система створює відповідь проти цього білка, – каже Анжеліка Ціфуентес Котткамп, доктор медичних наук, лікар-інфекціоніст Центру вакцин Лангона при Нью-Йоркському університеті. – Тоді тіло готове битися з ним, як тільки побачить його знову”. У дослідженні, опублікованому в 2019 році в медичному журналі Frontiers in Immunology, повідомляється, що «доклінічні та клінічні випробування показали, що мРНК-уколи забезпечують безпечну і тривалу імунну відповідь на тваринних моделях і людях». “До цього часу не було масового виробництва уколів на основі ДНК або РНК, –  каже Марія Дженнаро, професор Медичної школи в НьюДжерсі, головний дослідник науководослідного інституту суспільної охорони здоров’я, – Так що це щось новеньке”.

Як бачимо, ці уколи не почали розроблювати 2020 року, як було заявлено. Над ними уже працювали – а отже готувалася до їх застосування на людях! Значить відповідний “модний вірус” був готовий теж, про що уже писала! Зараз просто масово досліджують його дію і, судячи з того, як нас лякають новими штамами, ці експерименти довготривалі й ми не знаємо, що саме застосовують з простої причини – жоден препарат генного походження не має ліцензії, аби убезпечити фармакомпанії від відповідальності! В принципі відбувається те, що відбувалося в Бухенвальді з різницею, що зараз у планетарному масштабі.

Різниця між ДНК і РНК-уколами

ДНК- і РНК-уколи, окрім деяких відмінностей, працюють однаково. За допомогою ДНК-уколу генетична інформація вірусу “передається іншій молекулі, яка називається інформаційною РНК (мРНК)”, – продовжує Дженнаро. Це означає, що з уколом на основі РНК ми на крок попереду ДНК-уколу. мРНК-уколи від “модного вірусу” від Pfizer-BioNTech5 та Modernа6 – мРНК-уколи. 18 листопада компанія Pfizer оголосила, що її випробування уколу III фази продемонструвало 95 відсотків ефективності. Moderna 30 листопада оголосила, що її випробування фази III мРНК-уколів показало ефективність 94 відсотки в цілому, а також 100 відсотків ефективності проти важкого захворювання. Однак рецензованих даних з випробувань Pfizer і Moderna ще не отримано. “мРНК потрапляє в клітину, і клітина переводить її в білки … які організм бачить і викликає імунну відповідь”, – каже Дженнаро.

“Ще одна відмінність між ДНК- і РНК-уколами полягає в тому, що ДНК-укол передає повідомлення за допомогою невеликого електричного імпульсу, який буквально проштовхує повідомлення в клітину, – розповідає Ціфуентес Котткамп. – Перевага в тому, що цей укол дуже стійкий при більш високих температурах. Недоліком є ​​те, що для нього потрібне спеціальне обладнання, яке забезпечує електричний імпульс”. Грунтуючись на дослідженнях, проведених на даний момент, Ціфуентес Котткамп повідомила: “Схоже, що і ДНК- і РНК-уколи викликають однакові імунні відповіді. Але оскільки обидва проходять клінічні випробування, то ще є чому у них повчитися”.

Знову-таки бачимо, що такі популярні інєкції навіть не надали рецензованих даних! Питання: на основі чого вони допущені до експерименту? На тих даних, які були проведені ще раніше? Тоді чому приховують цю інформацію і що за експерименти проводять на людях усього світу? Кодують, маркують кожного, хто вколеться? Бо ми і далі чуємо, що треба дотримуватися дистанції, носити маски (навіть дві), іти на карантин. Нас попереджують, що вони ніяк не вплинуть на дію нових «страшних» штамів. Яка роль уколів? Те, що нам пояснюють – байки, його на адекватну голову не натягнеш.

Плюси і мінуси ДНК і РНК-уколів

Уколи на основі ДНК і РНК рекламуються за їх економічну ефективність і здатність розроблятися швидше, ніж традиційні білкові. Традиційні часто засновані на реальних вірусних або вірусних білках, вирощених в яйцях або клітинах, і можуть знадобитися роки для їхньої розробки. З іншого боку, уколи на основі ДНК і РНК можуть бути теоретично більш доступними, оскільки вони засновані на генетичному коді – не живому вірусні бактерії. Це здешевлює їх виробництво. “Перевага перед білковими вакцинами в принципі, не обов’язково на практиці полягає в тому, що якщо ви знаєте, який білок ви хочете в кінцевому підсумку експресувати в організмі, дуже легко синтезувати РНК-месенджер, а потім вводити його людям, – говорить Дженнаро. – Білки трохи більше вибагливі, ніж молекули, тоді як нуклеїнові кислоти ДНК і РНК мають набагато простішу структуру”.

Та будь-яке поліпшення здоров’я пов’язане з потенційним ризиком. Дженнаро каже, що з ДНК-уколом завжди є ризик, що він може викликати незворотні зміни природної послідовності ДНК клітини. “Зазвичай існують способи виробництва ДНК-уколів, які намагаються мінімізувати цей ризик, але це потенційний ризик, – говорить вона. – Замість цього, якщо ви введете мРНК, він не зможе інтегруватися в генетичний матеріал клітини. Він також готовий до перетворення в білок”. Оскільки в даний час жоден ДНК-укол не схвалений для використання людиною, ще багато чого належить дізнатися про їхню ефективність. Два мРНК-уколи проходять III фазу випробувань і один схвалений для використання в екстрених випадках, тому вони набагато ближче до повного схвалення і ліцензування FDA.

Отже лікарі знають, що уколи – це загроза для здоровя людини і навіть її життя, бо жоден з них не пройшов відповідних випробувань. Тобто зараз повторюється те, що відбувалося у концентраційних таборах – експеримент генних препаратів на людях. Хоча згідно з положенням Конвенції про права людини та біомедицину, передбачається захист Сторонами даної Конвенції гідності та індивідуальності кожної людини і гарантує кожному без винятку дотримання цілісності та інших прав і основних свобод щодо застосування біології та медицини. Стаття 13 передбачає втручання в людський геном виключно в превентивних, діагностичних або терапевтичних цілях і за умови, що метою такого втручання не є зміна геному потомства.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *