Світ

Давос 2022: що відбулося? 9 речей, які потрібно знати

Щорічна зустріч у Давосі у 2022 році добігла кінця. Від України до економіки, технологій, охорони здоров’я, продовольчої та енергетичної криз – ось 9 речей, які треба знати”, – наголосили у Давосі, коли збіговисько глобалістів завершувалося.

Чому пишу збіговисько? Тому що зневажаю (!) як ВЕФ, так і всіх, хто там збирається, для того, “щоб зробити життя світу кращим”. Давос – це саме те місце, куди з’їжджаються вовки в овечій шкурі, про яких застерігає нас Святе писання, де продукується суцільна фальш! Уся риторика її учасників нібито направлена на захист Землі і нас з вами. Проте, хто давно спостерігає за всією псевдоелітою – власниками грошових мішків – добре розуміє їхню “пташину” мову і справжні наміри, прикриті словесною мішурою. Хоча щодалі, то їхні висловлювання стають все більш відвертими. Далі йтиметься про дев’ять основних тем, на яких було наголошено цього року у Давосі.

“Перша щорічна зустріч у альпійській весні, перша фізична зустріч після спалаху COVID-19, перша після вторгнення в Україну та перша зустріч глобальних кліматичних лідерів після COP26. Якщо ви щось пропустили, ось 9 швидких порад на винос:

Війна в Україні

На численних сесіях ми чули про вплив російського вторгнення на Україну. Президент України Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба подякували міжнародній спільноті за підтримку, але закликали до більшого. Ми також чули голоси всього українського суспільства та братів Кличків. Європейська єдність була підкреслена Урсулою фон дер Ляйєн, Йєнсом Столтенбергом і Педро Санчесом, які виступили із закликами до продовження співпраці. Послання Олафа Шольца: “Ми не можемо дозволити Росії виграти цю війну”. А у четвер політичні лідери з усієї Європи зібралися разом. Генрі Кісінджер радив: “Дипломатичні переговори мають бути делікатними, поінформованими та в односторонньому порядку треба прагнути миру”. (На цікавих темах та виступах зупинюся більш докладно в наступних публікаціях, аби ви зрозуміли, які цілі ставлять ті, хто прагне зайняти вершину піраміди і стати “всевидячим оком” – авт.).

Його величність шейх Тамім Бен Хамад Аль Тані, емір Катара заявив, що його країна готова допомогти знайти мирне рішення війни.

Економіка

Експерти-економісти обговорювали світову економіку, а Девід М. Рубінштейн (співзасновник одного з найбільших інвестиційних фондів Carlyle Group, зі списку найбагатших американців авт.) пояснював зв’язок між рецесією та бананами (так, бананами). У середу Гіта Гопінатх сказала, що війна стала “серйозною невдачею” на шляху відновлення після пандемії COVID-19, а Крісталіна Георгієва, нагадала, що світ зіткнувся з “немислимою кризою за немислимою кризою” і все-таки ми залишаємося стійкими. Ми також говорили про борги, інфляцію, заробітну плату та світову торгівлю, у тому числі ізраїльтянин Ісаак Херцог розповідав нам про торгові переваги “Авраамівських угод”.

Майбутнє глобалізації

Це питання було гарячим на вустах багатьох, коли ми зібралися в Давосі цього року. То що було сказано? На думку двох експертів, йдеться про можливу регіоналізацію глобалізації (тобто через співпрацю з урядами до єдиного світового порядкуавт.).

Дві кризи: продовольча та енергетична

Продовольча та енергетична безпека, а також дві кризи, пов’язані з війною в Україні (Не думайте, що війна у нас – це лише рішення Путіна. При бажанні його швидко зупинили б, не боячись жодної ескалації.авт.), також стояли на порядку денному цього тижня. Фатіх Біроль сказав нам у понеділок, що це була перша по-справжньому глобальна енергетична криза, а в середу Дмитро Кулеба попередив, що ми зіткнемося з багаторічною продовольчою кризою, якщо нічого не зміниться (усі, хто підспівує в Давосі, – вороги національних держав – авт.).

Зміна клімату та навколишнє середовище

Звичайно, з енергією пов’язане й довкілля. Біроль сказав, що нам не потрібно вибирати між кліматичною та енергетичною кризою. Джон Керрі, Білл Гейтс, Бред Сміт (президент Microsoftавт.), Мікаель Дамберг, Марк Беніофф (мільярдер, голова ради директорів та генеральний директор корпорації Salesforceавт.) та Рут Порат (фінансовий директор Alphabet Inc. та її дочірньої компанії Google, одна із впливових жінок на Уолл-стріт авт.) приєдналися до нас, щоб розпочати розширення Коаліції першопрохідців. (Тепер розумієте, хто так зацікавлений у вашому «щасливому майбутньому» і хто організовує вам кризи?авт.).

Роль бізнесу та підприємців

Від Коаліції першопрохідців до екологічного капіталізму, ролі технологій та ESG (екологічне, соціальне та корпоративне управління – авт.) чули від лідерів із усього ділового світу про те, що вони роблять. UpLink – платформа відкритих інновацій Форуму – представила свій звіт про результати роботи за 2021-2022 роки, а ми також продемонстрували результати більш широкої роботи Форуму. А Pfizer взяла на себе зобов’язання надавати всі свої поточні та майбутні ліки, захищені патентами, на некомерційній основі 45-ти країн із низьким рівнем доходу.

Питання охорони здоров’я

Оголошення Pfizer було не єдиним, коли ми торкнулися здоров’я цього тижня. Дія пандемії COVID-19, що продовжується, займала центральне місце в багатьох дискусіях, і ми також говорили про те, як підготуватися до наступної пандемії як вирішити проблему психічного здоров’я і справедливості щодо здоров’я (на порядку денному, як бачимо уже психічне здоровя (!), чому раптом, не здогадуєтеся?авт.).

Майбутнє роботи

Пандемія COVID-19 призвела до фундаментальних зрушень у трудовому житті багатьох людей. І що далі? Ми розглянули навички, потенціал чотириденного тижня, гібридну роботу та зайнялися питаннями різноманітності та інклюзивності (ніхто уже не приховує, що в майбутньому достатньо навичок (!), не дивуйтесь, що пропихається дистанційне навчання; ну а розумову працю замінить штучний інтелектавт.).

Технологія та метавсесвіт

Тама технологій лежала в основі розмов, що стосуються інтернету, який стає “менш плоским”, або стрибкоподібна можливість для глобального півдня. Ми також зосередилися на метавсесвіті: ознайомтеся з сесіями зі створення метавсесвіту та його можливостями”. (Якщо доступною мовою, йшлося про майбутнє віртуальне життя, яке головним чином забезпечить Метавсесвіт  – авт.)

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *