Повертаючись до надрукованого

Чи дозволить Порошенко зайти «зірці» Ахметова?

Нещодавно політолог Андрій Золотарьов зробив деякий цікавий аналіз на сайті “Главкому” стосовно Ріната Ахметова, котрий з одіозного олігарха перетворився на полохливого зайця. Особливо таким він виглядає на фоні Коломойського – той відчув себе левом в олігархічному царстві.

“Ринат Ахметов опинився під потрійним пресом: Москви, Брюсселю, Вашингтону і дуже довго вибирав. Вийти без втрат з цієї ситуації він уже не зможе”, – сказав політолог. Це, напевно, тому, що Ахметов звикся з думкою: Донецьк йому підконтрольний і… розслабився.

“Той же Коломойський зорієнтувався дуже швидко – він зрозумів, що допомоги від держави чекати не варто і почав формувати приватну армію. І взагалі поступив парадоксально: на відміну від Фірташа, який вирішив рятуватися у Вені і потрапив, як “кур во щи”. Коломойський зробив правильні висновки із досвіду 2005 року і натомість, щоб ховатися у Швейцарії, проявив ініціативу. Він взяв під особистий контроль ключовий регіон країни, потіснив у ньому Ахметова і активно веде свою політику не лише на Дніпропетровщині, але по всій країні, – сказав експерт. – Сьогодні він біжить темним тунелем, куди його загнали обставини, а в кінці цього тунелю його жде усміхнений Коломойський з візиткою Яроша в руці. Здається, на одного великого олігарх стало менше”, – вважає політолог.

Як на мене, з нинішніх подій все виглядає ніби так. Але… в кінці цього тунелю його може зустріти Порошенко. Все залежатиме від того, чи порозуміються поміж собою Порошенко і Коломойський і які цілі ставить один та другий. Коломойський на даний час досить впевнено почувається “удільним князем” і втрачати цей статус навряд чи захоче, якщо не завадять зовнішні чинники. Амбітному Порошенку такий розклад перспективи не робить, отже він не дасть згаснути “зірці” Ахметова, який побіг рятуватися не в Росію, не в Європу, а до Києва…

P.S. Це публікація від 2014 року. Уже, як знаємо, “зірка” Ахметова не лише не згасла, а піднялася на схемах ще вище )

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *