Україна

Чорноморський судноремонтний завод ліквідований!

Знищено ще один промисловий гігант в Україні, який був створений 1895 року. Він зумів пережити революцію, дві війни, проте в “незалежній” Україні похоронений. Входив в групу Вадима Новинського “Смарт-Холдинг” (ВАТ “Смарт Мерітайм Груп — Миколаївська верф”).

Рішення про ліквідацію прийняте в кінці червня у Господарському суді Миколаївської області. Усі засоби, які отримали від продажу майна, витрачені на погашення боргів. Усе розпиляне, розпродане та здане на металобрухт – ось такі вони “економічні злети” України. Виручити за це вдалося 151 млн гривень, які роздали кредиторам.

Залишився ще корвет “Володимир Великий”, на зведення якого у 2007-2013 роках витрачено 570 млн гривень, після подій 2014 року грошей на завершення будівництва “революційна влада” не виділила. І подальша доля корвету поки що невідома. Невиключно, що він стане пам’ятником знищення української промисловості.

Авіаносець “Ляонін”

Протягом століття тут запустили численну кількість військової техніки, винайшли нові способи лиття. На цій найпотужнішій верфі України пущено на воду усі крейсери-авіаносці Союзу! А у XXI столітті приміщення почали слугувати для оренди, з 2018 завод збанкрутували. Цікавий факт: відомий китайський авіаносець “Ляонін” – це колишній крейсер “Варяг”. Його почали зводити в грудні 1985 року під назвою “Рига”, як другий важкий крейсер-авіаносець, 19 червня 1990 року перейменований у “Варяг”. 1992 року будівництво зупинили, і в 1998 продали Китаю за плачевні гроші – 20 млн гривень.

Ось така вона “ефективність” приватної власності в Україні. Про таку “незалежність” мріяли українці, коли економіка буде знищуватися, тарифи у потенційно багатющій країні підніматися, а рівень життя падати…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *