Світ

Антитіла можуть вбивати клітини!

Меморандум з таким висновком був прийнятий в ООН ще 1972 року! Він називається “Вірусно-асоційована імунопатологія: моделі на тваринах і наслідки для захворювань людини”. Вплив вірусів на імунну систему, імунні комплексні захворювання та імунологічні ураження, опосередковані антитілами. (Virusassociated immunopathology: animal models and implications for human disease. 1. Effects of viruses on the immune system, immune-complex diseases, and antibody-mediated immunologic injury. Bulletin World Health Organ, 1972; 47(2).

А далі в анотації до нього йдеться ось про що.

Пошкодження тканин, викликане вірусною інфекцією, традиційно пояснюється здатністю вірусів розмножуватися в клітинах і тим самим пошкоджувати або знищувати їх. Однак недавні дані свідчать про те, що ураження також можуть бути викликані імунною відповіддю організму на вірусні антигени, і що сама імунна система може бути порушена деякими вірусами.

У цьому меморандумі дається огляд останніх досягнень у вірусній імунопатології з особливим наголосом на модельні системи тварин і вказує на можливу актуальність нових концепцій і методів для лікування деяких захворювань людей. Деякі віруси, особливо лейкемії та ті, що викликають стійкі інфекції, забезпечують здатність господаря викликати реакцію антитіл на антигени, в той час, як інші віруси можуть посилювати реакцію антитіл. Клітинно-опосередкований імунітет також може бути подавлений.

Ще один імунопатологічний прояв вірусної інфекції – імунокомплексне захворювання. Коли віруси або їх антигени зберігаються в кровотоках, вони з’єднуються зі специфічними антитілами, і виділяють комплекси, що розміщуються на різних місцях, особливо в нирках. Подальша комбінація з комплементом призводить до вивільнення речовин, які пошкоджують тканини.

Третій стан, пов’язаний з вірусною інфекцією, – це імунологічне пошкодження, опосередковане антитілами. І онкогенні та неонкогенні віруси часто індукують нові антигени на поверхні клітин, в які вони проникають. Коли антитіло прикріплюється до цих антигенів у присутності комплементу, клітини руйнуються.

Цікаво, що уколи від «модного вірусу» базуються саме на подібній схемі…

P.S. Текст Меморандуму є у вільному доступі.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *